16-17 лютого у Полтаві для журналістів, внутрішньо переміщених осіб та громадських активістів з Черкаської та Полтавської областей відбудеться дводенний тренінг "Військові конфлікти і ЗМІ".
Навчання проведуть відомі українські журналісти: Анастасія Станко (Громадське телебачення) та Роман Бочкала (Інтер).
Анастасія Станко двічі потрапляла в полон до терористів, виходила звідти ціла і продовжує працювати в зоні бойових дій. У одному зі своїх інтерв’ю вона сказала, що в українській військовій журналістиці бракує об’єктивності і балансу думок.
- Останнього в нас зараз взагалі немає: є хороші наші і погані їхні, є українська армія, яка героїчно зробила щось там, ворога ліквідовано, ворожі сили знищено, - вважає Станко. - Але, відверто кажучи, дуже часто "ворожі сили" - це такі самі українці, як і ми, які вбивають таких самих українців, як і ми. І про це всі воліють мовчати. Це неправильно.
Роман Бочкала вже багато років займається військовою журналістикою. Він один з перших українських кореспондентів, які робили репортажі із Сирії 2011 році, а також працював у гарячих точках у Конго, Сомалі, на Балканах і в Косово. З перших днів війни на Сході України він знімав на передовій і був поранений.
На тренінгу будуть підніматися питання про порозуміння між журналістами, внутрішньо переміщеними особами та громадськими активістами. Спікери дадуть рекомендації для роботи місцевих черкаських та полтавських ЗМІ в умовах військового конфлікту на Сході України.
Організатори - Інститут аналітики та адвокації. Учасникам компенсують витрати на проїзд за наявності автобусних чи залізничних квитків (лише плацкарт, купе, Інтерсіті 2 класу). Також організатори забезпечують харчування усіх учасників та проживання тих, що приїхали із Черкаської чи Полтавської області (крім Полтави). Заняття будуть відбуватися два дні з 10:00 до 17:00.
Для участі у тренінгу потрібно заповнити анкету за посиланням. Останній термін реєстрації - 5 лютого.
В результаті фінального відбору у тренінгу візьмуть участь 10 журналістів, 10 внутрішньо переміщених осіб із Черкас та Полтави порівну, а також 10 громадських активістів Полтави.
Для довідок телефонуйте на номер (066) 181-1512 або пишіть на електронну адресу [email protected].
Источник: http://visti.pl.ua