Авторизация

Профтехучилища на Полтавщині вирішено "укрупнювати"

Профтехучилища на Полтавщині вирішено "укрупнювати"
Профтехучилища на Полтавщині вирішено "укрупнювати"

Про це, зокрема, йшлося учора під час щотижневої апаратної наради в облдержадміністрації.
4 лютого Верховна Рада таки внесла зміни до держбюджету та бюджетного кодексу щодо фінансування профтехосвіти. Згідно з ними, профтехосвітні заклади, що знаходяться в обласних центрах, фінансуватимуться за рахунок міського бюджету, а решта - з обласного. Крім того, передбачена субвенція на отримання середньої освіти та субвенція на підтримку навчання робітничих кадрів.

Однак, цими змінами проблема не вирішена, а перенесена з одного поля на інше - з бюджету міст обласного підпорядкування на обласний бюджет, прокоментував учасник засідання директор Департаменту фінансів Павло Кропивка. І те, що області дещо збільшили фінансовий ресурс (додали майже 50 мільйонів гривень - освітня субвенція та субвенція на підготовку робітничих кадрів), питання не вирішує. На фінансування цих закладів потрібно не менше 80 мільйонів. Проблема не вирішена ще й тому, що на сьогодні так і не прийнято закон "Про професійно-технічну освіту".

Отже, 10 професійно-технічних закладів у Полтавській області фінансуватимуться за рахунок міського бюджету. Йдеться про професійно-технічні навчальні заклади, що знаходяться у Полтаві. Решту 27 утримуватимуть коштом обласного бюджету.


В. о. директора Департаменту освіти та науки Галина Власюк поінформувала,що навчальні заклади, які фінансуватимуться з обласного бюджету, чекає модернізація. Йдеться про укрупнення та об’єднання навчальних закладів зі збереженням бази та без перепрофілювання.

- Враховуючи територіальну близькість, попит на професії ми пропонуємо у Кременчуці, де зараз діють 6 закладів, створити три укрупнені, - пояснила Галина Власюк. - З них два готуватимуть представників робітничих професій для промисловості, один - у сфері обслуговування.

У сусідньому Комсомольську два профтехучилища пропонують об’єднати в один багатогалузевий навчальний заклад. По одному такому ж закладу, які готуватимуть переважно фахівців у царині сільського господарства, планують створити у Гадячі (об’єднають 4 профтехучилища - по два з Гадяцького та Лохвицького районів), у Зінькові, Миргороді, Хоролі, Лубнах та Решетилівці.

Источник: http://visti.pl.ua
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка