Про участь Полтавщини у забезпечені переходу українського війська на контрактну основу йшлося 16 лютого на розширеній нараді, яку голова ОДА Валерій Головко провів спільно з головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким.
У ній взяли участь голови райдержадміністрацій, міські голови міст обласного значення та керівники усіх військкоматів області.
Як доповів т. в. о. обласного військового комісара Сергій Манжос, цього року змінилося і фінансове забезпечення контрактників, і правила прийому на контрактну службу. Так, мінімальна зарплата контрактника першого року служби становить 7 тисяч гривень. Контрактникам обіцяють повний соцпакет, матеріальне та інше забезпечення. Відбір до професійного війська буде не менш прискіпливим, ніж до національної поліції. Потенційний контрактник повинен пройти три відбіркові «фільтри». Перший з них ― на рівні районного військкомату, де чоловіки мають пройти медогляд та професійно-психологічне тестування. Другий етап ― це проходження медогляду та тестування на рівні обласного військкомату. І третій ― у навчальному центрі. Якщо третє тестування та медогляд будуть успішними, з кандидатами укладатимуться контракти. Такий підхід, зокрема, має відсіяти претендентів, які мають судимість та проблеми з алкоголем і наркотиками.
Очільник області очікує, що насамперед контракт підпишуть нинішні учасники АТО. Принаймні Валерій Головко зауважив, що слід з’ясувати, хто із земляків зараз служить у зоні АТО і чи мають вони бажання підписати контракт. Окрім того, це реальний шанс отримати роботу тим бійцям, які демобілізувалися торік і цього року. Адже наразі 1200 учасників АТО перебувають на обліку в службі зайнятості області.