ПрАТ «Нафтогазвидобування», що входить до групи ДТЕК, спрямує 11,2 млн грн на соціально-економічний розвиток сіл і районів Полтавської області в 2016 р. Це на 40% більше, ніж попереднього року.
Основну частину фінансування – 6,9 млн грн – буде спрямовано на реалізацію проектів в рамках Стратегій соціального партнерства на 2014-2016 рр. Такі Стратегії розроблено спільно з трьома районами Полтавщини, де веде діяльність Нафтогазвидобування – Шишацьким, Полтавським і Миргородським.
Зокрема, в Шишацькому районі цього року заплановано ремонт дитячого відділення районної лікарні. У селі Ковалівка продовжиться будівництво водогону, а також буде встановлено станцію очищення води. Місцеве комунальне підприємство отримає новий трактор з допоміжним обладнанням. Техніка буде використовуватися для благоустрою села і дозволить створити в Ковалівці нові робочі місця.
У Полтавському районі буде продовжено будівництво водогону в селі Мачухи, розпочнеться ремонт будинку культури в селі Калашники. Планується придбання санітарного автомобіля для місцевої амбулаторії. У комунального підприємства в Мачухах теж з'явиться свій новий трактор.
У Миргородському районі заплановано частковий ремонт шкіл у селах Великі Сорочинці і Савинці, а також ремонт будинків культури в селах Солонці та Семиренки. Для обслуговування жителів Савинцівської сільради буде придбано автомобіль швидкої допомоги.
Окрім проектів в рамках Стратегій, Нафтогазвидобування спрямує ще 4,15 млн грн на ремонт сільських доріг, якими пересувається транспорт компанії. Ще близько 150 тис. грн буде виділено на спонсорські та благодійні проекти.
«Планування і реалізація соціальних проектів Нафтогазвидобування здійснюються прозоро і відкрито, в постійному діалозі з громадами та місцевими органами влади. Ми збільшуємо підтримку сіл і районів, хоча газовидобувна галузь продовжує залишатися в стадії стагнації. Паралельно Нафтогазвидобування інвестує значні кошти в екологічну та промислову безпеку виробництва. Ми робимо все можливе, щоб у населених пунктах, поблизу з якими ведеться видобування газу, жилося комфортно. Однак це не скасовує необхідності внесення змін до законодавства, які би дозволили залишати частину сплачуваних газовидобувниками податків у місцевих бюджетах. Це би дало додатковий сильний поштовх для розвитку територій», – зазначив генеральний директор ПрАТ «Нафтогазвидобування» Ігор Щуров.
Максим Асауляк, начальник відділу із зовнішніх зв’язків Нафтогазвидобування
Источник: http://visti.pl.ua