Авторизация

До кінця року на Полтавщині планують створити ще 9 об’єднаних територіальних громад

До кінця року на Полтавщині планують створити ще 9 об’єднаних територіальних громад
До кінця року на Полтавщині планують створити ще 9 об’єднаних територіальних громад

Нині 15 відсотків сільських територій Полтавщини — це об’єднані територіальні громади. Минулого року в області створено 12 територіальних громад, ще дві — у цьому році. До кінця 2016 року планують створити ще 9 об’єднаних територіальних громад.


Про це повідомили вчора під час прес-конференції «Децентралізація на Полтавщині: здобутки, хід, проблеми. Старт децентралізаційного марафону» перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, директор департаменту економічного розвитку Інна Іщенко та консультант з організаційних питань Полтавського регіонального відділу Асоціації міст України Ірина Дудка.


— У 2015 році прийняття Закону України «Про добровільне об’єднання громад» дало змогу розпочати територіальну децентралізацію та створити перші об’єднані громади. Цією можливістю скористалися 12 ОТГ, що на Полтавщині. І вже у цьому році вони мають власні бюджети, а власні ресурси цих громад зросли вдвічі: з 94 млн грн. у 2015 році до 190 млн грн. у 2016 році, — розповів Андрій Пісоцький.


Мова йде про 2 міські ОТГ — Глобинську та Пирятинську, 2 — селищні (Шишацьку, Семенівську) та 8 сільських — Омельницька, Недогарківська, Пришибська, Піщанська, Червонознам’янська (Кременчуцький район), Білоцерківська (Великобагачанський) та Клепачівська, Покровсько-Багачанська (Хорольський).


Як зазначив Андрій Пісоцький, на початку 2016 року відбулись вибори голів та депутатів ще у двох громадах –—Артемівська (Сагайдацька) Чутівського району та Новоаврамівська Хорольського. Ці громади отримають відповідні бюджети у 2017 році.


— Проте процес об’єднання громад постійно триває. Очікуємо, що до кінця року в області утвориться ще 9 об’єднаних територіальних громад, — наголосив перший заступник голови ОДА.


До речі, Полтавщина займає одне із лідируючих місць в Україні по кількості підписання угод про муніципальне співробітництво.


Директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Інна Іщенко розповіла, що відповідні зміни до Перспективного плану щодо корегування меж 7 територіальних громад вже розробили. Тепер їх має схвалити обласна рада та затвердити Кабмін.


— Наше головне завдання — розповісти полтавцям про ті переваги, які вони отримають з об’єднання громад. Протягом минулого року державна підтримка новостворених тергромад, зокрема завдяки Державний фонду регіонального розвитку, була великою, — підкреслила Інна Іщенко. — У 2016 році робота триває. ОТГ із Фонду отримали субвенцію на розвиток інфраструктури у розмірі майже 57 мільйонів гривень. Наш Перспективний план буде змінюватись в залежності від добровільного об’єднання громад.


Уже сьогодні внесуть зміни щодо Сергіївської сільської, Петрівки-Роменської (Гадяцький район), Новогалещенської (Козельщенський), Мачухівської (Полтавського), Засульської (Лубенського) громад.


Інна Іщенко зауважує, що Полтавщина входить у п’ятірку областей, де активно впроваджують процес об’єднання територіальних громад.


Ірина Дудка наголосила, що децентралізація — це шанс для українського села, зокрема полтавського, бути збереженим, відродитися і жити. Тож Асоціація міст України оголосила децентралізацій ний марафон.


— Це — широкомасштабна акція, яка охопила всі регіони України. До кінця року прагнемо ініціювати процес об’єднання у 1000 громад, — сказала консультант з організаційних питань Полтавського регіонального відділу Асоціації міст України.


Нагадаємо, вчора у Полтавській ОДА відбулася зустріч-дискусія «Децентралізація в дії. Перші результати, можливості, виклики», на яку приїхала делегація з Луганської області для вивчення досвіду децентралізації нашого регіону.



Прес-служба Полтавської ОДА

Источник: http://visti.pl.ua
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?