Авторизация

Тільки 37% Полтавщини покрито Інтернет-мережею

Тільки 37% Полтавщини покрито Інтернет-мережею
Тільки 37% Полтавщини покрито Інтернет-мережею

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко та його перший заступник Андрій Пісоцький сьогодні зустрілися з представниками Проекту «Реформа управління на сході України», що впроваджується німецькою федеральною установою GIZ. (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH є федеральною установою, що підтримується і утримується Урядом Німеччини. Глобальною метою GIZ є підтримка людей та спільнот у країнах, що розвивається, в країнах з перехідною економікою, розвинених країнах).
Із міжнародними експертами GIZ керівництво області зустрічається не вперше. Цього разу вони приїхали, щоб підбити підсумки проектів вже реалізованих на Полтавщини та обговорити перспективні напрямки співпраці.
Говорили, зокрема, про нещодавнє навчання у Німеччині в рамках проекту GIZ, в якій взяли участь керівники області. Заступник голови ОДА Андрій Пісоцький зазначив, що завдяки тій поїздці на Полтавщині з’являться ще щонайменше 5 нових об’єднаних територіальних громад.

― У нас деякі представники місцевих рад і територіальних громад не могли визначитися чи об’єднуватися чи ні, чи створювати комунальні підприємства. Доки не поїхали до Німеччини, ― пояснив Андрій Пісоцький. ― А там на власні очі побачили, як працюють комунальні підприємства, як сплачуються податки, які послуги отримують люди. Побачили перспективи об’єднання і зрозуміли, що цей процес незворотній.

Серед перспективних напрямків, які область готова розвивати разом з проектом GIZ, Валерій Головко насамперед назвав міжмуніципальну співпрацю. На сьогодні область посідає перше місце в Україні за кількістю підписаних угод про міжмуніципальну співпрацю. Наступний крок, зазначив експерт Проекту Штефан Драгер ― якісна реалізація таких угод. У їх рамках, зокрема, на Полтавщині можуть створювати і сучасні пожежні служби на умовах співпраці громад, у тому числі й об’єднаних.

Ще один напрямок ― це створення сучасних комунальних підприємств в районах, містечках і селищах. Об’єднані територіальні громади вже звертаються до обласної влади, Офісу реформ з проханням допомогти створити такі підприємства і правильно розрахувати тарифи на комунальні послуги.

- Потужна мережа Інтернет, як показує німецький досвід, теж важлива і невід’ємна частина якісних послуг. Зокрема, і медичних, і освітніх, і комунальних, ― додав Валерій Головко. ― На жаль, територія області покрита Інтернет-мережею лише на 37%. І цей недолік ми маємо виправити.


Не менш важливе питання ― кадрове. Успіх будь-якого проекту неможливий без управлінців високого рівня. А на Полтавщині відчувається кадровий голод, до якого призвела багаторічна політика централізації влади. Як наголосив Валерій Головко, обласна влада готова бути партнером GIZ у рамках проекту підготовки сучасних управлінських кадрів для об’єднаних територіальних громад, комунальних підприємств, тощо. Про це повідомляє прес-служба Полтавської ОДА.
Голова ОДА Валерій Головко так прокоментував сьогоднішню участь у Фейсбук:

«Ми готові до співпраці і готові вчитися. У прямому й переносному розумінні цього слова. Адже один із наступних проектів, які маємо намір реалізувати разом з проектом GIZ, стосуватиметься саме підготовки сучасних управлінських кадрів для міст, містечок, районів Полтавщини. Управлінців нового покоління і нової філософії, які керуватимуть комунальними підприємствами, розвиватимуть об'єднані територіальні громади, просуватимуть реформи.

Саме про цей напрямок, як перспективний, говорили під час зустрічі з делегацією Проекту "Реформа управління на сході України" ― Тарасом Журавлем, Арлетт Стоянович та Штефаном Дрегером.

Серед перспектив ― міжмуніципальна співпраця, створення в районах на базах об'єднаних територіальних громад сучасних комунальних підприємств, які надаватимуть якісні послуги; прокладання Інтернет-комунікацій до найвіддаленіших сіл».

Источник: http://visti.pl.ua
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка