Авторизация

У Полтаві відбулось виїзне засідання Президії Національної академії аграрних наук

У Полтаві відбулось виїзне засідання Президії Національної академії аграрних наук
У Полтаві відбулось виїзне засідання Президії Національної академії аграрних наук

Захід відбувався 25 травня на базі Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН України. Обговорювали систему науково-організаційного забезпечення інтенсифікації тваринництва. Про це повідомила прес-служба НААНУ.

У засіданні взяли участь понад 50 осіб – голова Полтавської ОДА Валерій Головко, голови районних адміністрацій, очільники департаментів агропромислового розвитку обласних адміністрацій, директори наукових установ та дослідних господарств мережі Національної академії аграрних наук України, керівники професійних громадських організацій з галузі тваринництва, фахівці галузі.

Перед цим,24 травня, учасники заходу відвідали два дослідних господарств Інституту свинарства і АПВ, де ознайомились із демонстраційними полігонами сільськогосподарських культур та технологіями виробництва продукції тваринництва і вирощування племінного молодняку у племзаводі із розведення свиней миргородської породи, племінному репродукторі айрширської породи великої рогатої худоби (ДП «ДГ імені Декабристів») та племінними заводами з розведення худоби української чорно-рябої молочної породи і великої білої породи свиней (ДП «ДГ «Степне»).

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко так прокоментував подію у Фейсбук:

«Сьогодні уперше за багато років Полтава приймала виїзне засідання Президії Національної академії аграрних наук України. А Інститут свинарства так взагалі вперше за свою історію. Академіки обговорювали сучасні технології розвитку тваринництва в державі. Мене ж більше цікавила практична складова і можливість застосувати все це на Полтавщині, на практиці ― на базі великих агропідприємств, фермерських господарств і в приватних присадибних господарствах мешканців області.

Дискусія з академіками вийшла цікавою. Маємо спільну думку про те, що без державної підтримки з боку Міністерства аграрної політики і продовольства України нам не обійтися. І без фінансування. Держава має відновити стару практику дотацій на утримання нетелів ― так ми збережемо молочне стадо. На порядку денному також дешеві кредити (з низькою відсотковою ставкою) для тих аграріїв (великих с/г підприємств, фермерів, сімейних ферм), які прагнуть займатися тваринництвом. І кредити на будівництво цих ферм, зокрема. А ще має бути державна програма (із відповідним фінансуванням) створення сільгоспкооперативів у тих самих об'єднаних територіальних громадах, і не лише. Як це має місце у Європі.

Питання ― у політиці держави і в тому, яку вона займе нішу на європейському і на світовому ринках. Аграрний ринок для нас є найперспективнішим. Ми повинні якісно нагодувати себе, а вже потім Європу. Держава має лобіювати наших виробників на європейських ринках, бо вони дійсно найкращі. Та ми все ж сподіваємося, що МінАПК нас почує і підтримає аграріїв».

Источник: http://visti.pl.ua
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка