Чисельність наявного населення в області, за повідомленням Головного управління статистики у Полтавській області Демографічна ситуація та соціальний захист, на 1 лютого 2016 р. становила 1 437 696 осіб.
У той же сам середньомісячна кількість економічно активного населення у віці 15–70 років (дані наведено за матеріалами вибіркового обстеження населення (домогосподарств) з питань економічної активності в середньому за 2015р.) становила 664,3 тис. осіб, з яких 583,6 тис. були зайняті економічною діяльністю, а решта (80,7 тис.) – безробітні, тобто особи, які не мали роботи, але активно її шукали як самостійно, так і за допомогою державної служби зайнятості. Рівень зайнятості населення становив: у віці 15–70 років – 54,2%, а у працездатному віці – 63,6%. Рівень безробіття (за методологією МОП) серед економічно активного населення у віці 15–70 років становив 12,1%, а у працездатному віці – 12,4%.
Кількість зареєстрованих безробітних на кінець лютого 2016р. становила 31,9 тис. осіб. Допомогу по безробіттю отримували 86,9% осіб, які мали статус безробітного.
Із загальної кількості безробітних майже половину становили жінки.
Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу по безробіттю у лютому 2016р., становила 29,7 тис. осіб. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 1692 грн, що на 22,8% вище законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (1378 грн).
Довідково: Економічно активне населення – це частина населення, яка пропонує свою працю для виробництва товарів і надання різноманітних послуг. Кількісно ця група населення складається із чисельності зайнятих економічною діяльністю і чисельності безробітних, які на цей момент не мають роботи, але бажають її одержати.
Економічно неактивне населення за методикою МОП вЂ• це особи у віці 15-70 років, які не можуть бути класифіковані як зайняті або безробітні, тобто – це та частина населення,яка не входить до складу ресурсів праці. До них належать:
- учні, студенти, курсанти, які навчаються в денних навчальних закладах;
- особи, які одержують пенсію за віком або на пільгових умовах;
- особи, які одержують пенсію у зв'язку з інвалідністю;
- особи, зайняті веденням домашнього господарства, доглядом за дітьми, хворими родичами;
- особи, які не можуть знайти роботу, припинили її пошук, вичерпавши всі можливості, проте вони можуть і готові працювати;
- інші особи, яким немає необхідності працювати незалежно від джерела доходу.