Авторизация

ТОП-5 місць куди варто "Мандрувати Полтавщиною" цієї весни

ТОП-5 місць куди варто "Мандрувати Полтавщиною" цієї весни
ТОП-5 місць куди варто "Мандрувати Полтавщиною" цієї весни

Свято "Пісні бузкового гаю в Диканьці"

Молодіжний туристичний клуб InGreen закликає полтавців пізнавати історію рідного краю. Саме тому у вересні 2013 року було засновано відомий у місті проект "Таємнича Полтава", а у березні 2014 – ще один проект "Мандруємо Полтавщиною". Публікуємо ТОП-5 місць, куди обов’язково слід потрапити полтавцям цієї весни в рамках патріотичного проекту "Мандруємо Полтавщиною".

Полтавський гірсько-збагачувальний комбінат у місті Комсомольск. Він є основним експортером залізорудної сировини в Україні. Кар'єр Полтавського ГЗК - один з найбільших кар'єрів у світі. Глибина кар'єру ГЗК близько 300 метрів, а от ширина за різними даними варіюється між 7-8 кілометрами, довжина - більше 45 км! У кар'єрі Полтавського ГЗК працюють і одні з найбільш великовагових машин у світі - кар'єрні самоскиди і вантажівки марок Caterpillar (США), БелАЗ (Білорусія), Komatsu та Hitachi (Японія). Середня вантажопідйомність цих машин 90-180 тонн. Саме ж місто Комсомольськ славиться своїми нестандартними пам’ятниками та трикотажем. Подорож буде цікава для батьків із дітками, а також для любителів "промислових" екскурсій на виробництво. Приїхати в Комсомольськ можна самостійно автобусом,а от на ГЗК пускають лише організовані групи. Приєднатися до організованої подорожі з Полтави можна 9 квітня.

Гетьманська столиця – місто Гадяч. Маленький районний центр має грандіозне минуле та багато цікавих різноманітних об’єктів для огляду. Наприклад: районний історико-краєзнавчий музей, відкритий у 2012 році, розповідає про часи гетьманування Івана Брюховецького, перебування в Гадячі родини Драгоманових, народні традиції та звичаї краю. Є тут унікальний музей Молотка та музей Бджільництва, Замкова гора та козацькі Підземелля. . Місто Гадяч — центр паломництва туристів єврейського походження з різних країн світу (Ізраїлю, США, Канади, Польщі, Росії, Прибалтики), оскільки тут у 1813 році було поховано засновника хасидизму (релігійної течії) Хабад Шнеур-Залмана. А хасидівУрочище "Зелений гай" - чарівне місце із гарною природою, де стояв будинок Олени Пчілки, в якому багато разів гостювала її донька – Леся Українка. Подорож буде цікава для батьків із дітками та любителів насичених пізнавальних екскурсій у музеях. Приїхати в Гадяч можна самостійно автобусом,але щоб побачити усі об’єкти у супроводі екскурсовода краще їхати групою. Приєднатися до організованої подорожі з Полтави можна 17 квітня.
Кінно-спортивне свято в Дібрівці. Дібрівський кінний завод - це завод з розведення коней російської та орловської рисистих порід та племінний репродуктор з розведення коней Новоолександрівської тяжковозної породи. Заснований у 1888 році. З перших років займає одне з провідних місць серед кінних заводів коней рисистих порід. Лише один раз на рік у Дібрівці проходить кінно-спортивне свято, Програма розпочинається о 10:00 концертом художньої самодіяльності. Далі – урочисте відкриття свята, театралізований парад, заїзди на рисаках та показові виступи. Подорож буде надзвичайно цікава для батьків з дітками та любителів тварин. Щоб потрапити на свято самостійно треба їхати автобусом або потягом до Миргорода. А потім чимось добиратися до Дібрівки. Тож краще приєднатися до організованої подорожі з Полтави, і відвідати ще й приватну страуси ну ферму біля Миргорода. Свято пройде 2 травня.

Свято "Пісні бузкового гаю в Диканьці". Починаючи з 1969 року щорічно на початку травня, під час цвітіння знаменитого бузкового гаю, проводиться традиційне свято "Пісні Бузкового гаю". Бузковий гай у Диканьці займає площу близько 4 гектарів і закладений на початку ХІХ ст. у кар’єрі глибиною до 5 метрів, де добувалася глина для колишнього цегельного заводу. Його створив правнук страченого генерального судді Запорізького війська Василя Кочубея, впливовий державний діяч часів Олександра І князь В.П. Кочубей. Зараз Бузковий гай знаходиться під охороною регіонального ландшафтного парку "Диканський". На щорічному святі звучать народні пісні, проходить ярмарок майстрів, виступають гоголівські герої. Подорожу буде цікава для батьків з дітками та любителів відпочинку на свіжому повітрі. Дістатися на свято можна самостійно автобусом, але, враховуючи кількість бажаючих туди потрапити, комфортабельніше їхати організованою групою із екскурсоводом. Свято пройде 14 травня.

Дослідна станція лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук. Це провідна установа в галузі лікарського рослинництва, яка заснована в 1916 році як перша в Російській імперії науково-дослідна установа з вирощування лікарських рослин. України. Побачити все різнобарвя та відчути неперевершені аромати під час цвітіння лікарських рослин можна в кінці травня. Знаходиться ця установа в Лубенському районі і у кінці травня тут розквітають декілька гектарів лікарських рослин. Також на Лубенщині є пізньопалеолітична стоянка в селі Гінці Лубенського району датована приблизно 13 000—15 000 роками тому. Музей українського поета Василя Симоненка та широковідомий розташований діючий чоловічий Спасо-Преображенський монастир – пам’ятка архітектури загальнодержавного значення у стилі бароко ХVІІ-ХІХ ст.. Подорож буде цікав для батьків із дітками та любителів тематичних екскурсій. Дістатися громадським транспортом на всі об’єкти за один день неможливо, тому варто їхати організованою групою з Полтави 22 травня.
Проект "Мандруємо Полтавщиною" відкриває важкодоступні цікаві маловідомі куточки рідного краю та організує спільне відвідування популярних маршрутів. Пізнаємо історію рідного краю разом з проектом "Мандруємо Полтавщиною".

Источник: http://visti.pl.ua
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?