34-річний житель Київщини, власник підприємства з надання надавало послуги таксі в одному з найбільших міст України організував банду викрадачів автівок, до якої увійшли уродженці Кіровоградської області.
На рахунку банди більше 10 епізодів тяжких злочинів, у тому числі замах на вбивство підприємця з Полтавщини. За ці дії зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років із конфіскацією майна.
Ідея уганяти автомобілі виникла в організатора ще на початку червня минулого року. Прибутки у підприємстві таксі, були немалими. Разом з тим, раніше судимий підприємець чітко розумів, що необхідно поновлювати та ремонтувати автопарк, на що не хотілося витрачати власні кошти. Міняти старі машини на нові, відбираючи їх у законних власників, здалося чоловіку найбільш прийнятним, та для цього необхідні були помічники.
Таким виявився один із його знайомих, що мешкав на Кіровоградщині. Далі відбувався кропіткий процес відбору і врешті до злочинної групи увійшли лише «надійні та перевірені» товариші. Усі вони віком від 18 до 38 років. Троє раніше проживали в Кіровограді, четверо – у різних районах області. Серед підозрюваних 33-річна мешканка міста Знам’янки, мама чотирьох дітей, колишня адміністратор залу ігрових автоматів. Ще один зловмисник – вже колишній студент вищого навчального закладу.
Автомобілі підшуковували за допомогою всесвітньої мережі Інтернет. Підбирали марки ідентичні тим, що вже використовувалися для автоперевезень. Далі зловмисники діяли за розгалуженою схемою. У більшості випадків жінка знайомилася з потерпілими та просила її підвезти у потрібне місце. Потім, коли автомобіль зупинявся, пасажирка починала скаржитися на біль у спині та просила, аби їй допомогли вийти або дістати речі з багажного відділення. Щойно водій виходив із салону до нього підбігали незнайомі особи у масках, з дерев’яними битками та пістолетом, залякували і били, а потім зникали на іномарці потерпілого у невідомому напрямку.
Найбільше не пощастило приватному підприємцю з Полтавської області. Зустріч з нападниками мало не коштувала 50-річному чоловіку життя. Зловмисники сильно побили чоловіка і у холодну пору року полишили напівпритомного помирати у лісосмузі. Із тяжкими травмами та переохолодженням потерпілого випадково знайшли перехожі. Вчасна допомога та значні зусилля лікарів врешті й врятували йому життя.
За кілька місяців зловмисникам вдалося «роздобути» близько 10 іномарок, у тому числі представницького класу. На більшості з них було негайно перебито номерні знаки двигунів та кузова, після чого транспорт використовувався на підприємстві організатора злочинної групи в якості таксі. Деякі автомобілі було залишено на «відстій» біля під’їздів багатоповерхових житлових будинків. З часом, коли, на думку нападників, активність оперативників з їх пошуку могла знизитися, транспортні засоби планували продати або з розібрати на запчастини.
Місцезнаходження одного з таких автомобілів і вирахували кіровоградські оперативники. Працівниками карного розшуку було з’ясовано, хто і коли залишив машину на стоянці, обставини викрадення та осіб, які можуть бути причетними до скоєння цього злочину та багатьох інших, схожих між собою методом «роботи» нападників. День, коли за автівкою прийшов новий «господар» таки настав. Зловмисник під’їхав до транспортного засобу, сів до салону, завів двигун і був готовий рушити з місця, як сталося те, чого він аж ніяк не очікував. Поліцейські змусили чоловіка негайно вийти з чужого авто, вилучили в нього предмет, схожий на пістолет, який той весь час тримав «під рукою» та вдягнули на руки кайданки.
За інформацією сектора комунікації ГУНП в Кіровоградській області, у цей же час на території кількох областей одночасно відбувалися затримання й усіх інших учасників злочинної групи. Загалом зловмисників підозрюють у скоєнні злочинів у місті Києві, Київській, Кіровоградській, Черкаській та Полтавській областях. Під час огляду належних їм транспортних засобів, які використовувалися у ході вчинення кримінальних правопорушень, було виявлено і вилучено маски з прорізами для очей, скотч, дерев’яні бити та формений одяг працівника поліції. З пояснень підозрюваних, подібний «камуфляж» вони тримали, аби в разі відбиття нападу з боку потерпілих, визволити товариша, представившись правоохоронцем.