Планшети та смартфони, як відомо, функціюють завдяки акумуляторам, які віддаючи накопичену енергію, забезпечують роботу гаджетів. Коли заряд акумулятора закінчується, пристрій просто вимикається. Знову дати життя акумулятору можна, зарядивши його від звичайної розетки. Але, як бути, якщо зарядка вже на нулі, а стаціонарного джерела струму немає поряд? Тоді на допомогу прийде зовнішній портативний акумулятор - Power Bank.
Однак перед тим як купити повербанк, варто розібратися з перевагами його використання та критеріями вибору.
Повербанк – це портативний зовнішній акумулятор, здатний заряджати різноманітні девайси: смартфони, планшети, фотоапарати, електронні книги і т.д. Він віддає свою енергію пристрою, якому потрібна підзарядка. Самі повербанки заряджаються від ПК чи електричної мережі.
Підвищений попит на повербанки обумовлений широким спектром їх переваг, зокрема:
Ще одна вагома перевага повербанку – відсутність обмежень на використання смартфону під час зарядки. Немає необхідності перебувати поруч із розеткою. Достатньо просто підключити портативний акумулятор до розрядженого гаджета.
Для того, щоб обрати якісний та довговічний повербанк, який буде служити не один рік, необхідно врахувати цілу низку критеріїв. Насамперед: ємність. Для того, щоб визначити оптимальну ємність, достатньо помножити на 2 ємність батареї девайсу, який ви плануєте заряджати за допомогою повербанку. Для зарядки планшету ємність повербанку має бути щонайменше 10 тис. мАг. У випадку з ноутбуком потрібно вже 20 тис. мАг. Слід врахувати, що збільшення ємності зовнішнього акумулятора спричиняє збільшення його розмірів, ваги та вартості.
Другий важливий показник, що характеризує Power Bank - це сила струму. Від неї залежить швидкість роботи акумулятора та його сумісність з ноутбуками та планшетами. Сила струму не більше 0,5-1 А вважається недостатньою. Для повної зарядки гаджета в цьому випадку знадобиться щонайменше 2 години.