Авторизация

МОЗ: покращення доступності ліків у сільській місцевості

МОЗ: покращення доступності ліків у сільській місцевості
У міністерстві охорони здоров’я України відбулася нарада, присвячена питанням функціонування аптек на прифронтових територіях та в сільській місцевості. За даними реєстру Держлікслужби нині у селах та селищах по всій країні зареєстровано понад 7700 аптек та аптечних пунктів.
“Наявність аптек у сільській місцевості — це базове питання доступності ліків для людей, які живуть поза межами великих міст. Ми розуміємо, що умови в селі й, наприклад, у столиці — різні, і що фармацевтичний бізнес, як і будь-який інший, націлений на отримання прибутків. Але на відміну від інших галузей, тут надзвичайно високий рівень соціальної відповідальності. Адже ліки — не просто товар, а те, від чого залежить здоров’я і життя людей. Саме тому нам важливий конструктивний діалог держави й бізнесу для розв'язання питання доступності людей до лікарських засобів. Ми чуємо потреби аптечного бізнесу і йдемо на зустріч, зокрема, уряд спрощує умови для відкриття аптек у селах і підтримує альтернативні формати, як-от мобільні аптеки чи ініціативу «Укрпошта.Аптека», — щоб забезпечити доступ до необхідних препаратів навіть там, де працювати бізнесу економічно невигідно”, - розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Міністерством охорони здоров’я України спільно з Держлікслужбою запроваджено низку заходів для спрощення роздрібної торгівлі ліками у сільській місцевості та прифронтових областях та внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів). Зокрема, спрощено вимоги до приміщень для відкриття аптек в сільській місцевості: вимоги до мінімальної площі торгівельної зали аптек у селищах зменшено з 13,5 м2 до 11 м2, а для розміщених аптек достатньо виділити торгівельну зону площею не менше 6 м2. Також спрощено кваліфікаційні вимоги для фармацевтичних працівників, аби врегулювати питання нестачі кадрів у сільських районах.
Окрім цього, врегульовано відпуск лікарських засобів у фельдшерсько-акушерських або фельдшерських пунктах у разі відсутності аптеки. Механізм передбачає, що ліцензіат (який має ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами) укладає договір на реалізацію лікарських засобів з закладом охорони здоров’я (ФАП, сільська, дільнична лікарня, амбулаторія). Нині такі договори мають 755 фельдшерських пунктів та ФАПів, 590 сільських, дільничних лікарень та амбулаторій, 49 медичних пунктів. Відповідно медичні працівники отримують замовлення від людей на необхідні ліки, передають їх в аптеку (ліцензіату), а аптека привозить замовлення до ФАПу.
Згідно з умовами укладеного договору ФАП реалізує лікарські засоби, передані йому від ліцензіата (аптеки), місцевим жителям (пацієнтам). Ключове, чим корисний цей механізм: працівники центру «первинки» знають, скільки пацієнтів у них користується програмою «Доступні ліки», які препарати їм виписує сімейний лікар, і саме ці препарати завжди є в наявності для пацієнтів за цим алгоритмом. Нині існує обмеження для торгівлі на суму 250 тисяч грн на рік, однак МОЗ ініціювало зміни для збільшення суми до 500 тисяч грн, оскільки в деяких регіонах місцеві мешканці дуже активно користуються цією послугою.
Ще одне рішення, яке дозволяє покращити доступність ліків у найвіддаленіших населених пунктах країни — запуск мобільних аптек. Перша пересувна аптека була запущена у січні 2024 року. Наразі працює 29 мобільних аптечних пунктів у 16 областях України. Майже половину відкрили комунальні (державні) підприємства. Тут відпускаються лікарські засоби як за рецептом, так і безрецептурні, а також ті, що підлягають реімбурсації за урядовою програмою «Доступні ліки», тобто їх вартість повністю або частково покриває держава. Дізнатися детальну інформацію про прибуття мобільної аптеки можна у свого сімейного лікаря та через повідомлення від органів місцевої влади, з керівниками яких погоджуються маршрути.
Також на початку 2024 року МОЗ запустило спільний проєкт з Укрпоштою. Українці, які проживають у віддалених селах та прифронтових регіонах, де відсутні аптеки й доступ до ліків обмежений, можуть їх замовити через контакт-центр Укрпошти. Поштовий оператор доставить їх безоплатно через стаціонарні чи пересувні відділення. Сервіс також пропонує препарати програми «Доступні ліки», вартість яких частково або повністю компенсує держава. Послуга не охоплює інсуліни, наркотичні, психотропні та інші спеціалізовані препарати, визначені МОЗ.



Также интересно посмотреть:


У результаті державного нагляду та контролю за лікарськими засобами за перший квартал цього року Держлікслужба заборонил …" >МОЗ: заборона продажу 8 найменувань лікарських засобів
В Україні триває реформа дерегуляції – сьогодні Уряд скасував більш як 200 інструменти державного регулювання &nda …" >МОЗ: втратили чинність понад 150 регуляторних інструментів у сфері медицини та санітарного контролю
7 квітня – Всесвітній день здоров'я. Цього року кампанія зосереджена на збереженні здоров'я матерів та нов …" >Очільник МОЗ: здоров’я матері та дитини є питанням національної безпеки
Українські виробники лікарських засобів готові відкрито демонструвати відпускну ціну на свої препарати для споживачів, з …" >Вказування відпускних цін на упаковках препаратів українськими виробники: деталі
Від 4 квітня в Україні запрацювали нові правила оплати лікарняних — тепер їх можна отримувати не лише за основним …" >Як змінилися правила оплати лікарняних?



Разместить пресс-релиз

Рубрикатор


Новости медицины



Мероприятия



Интересные факты



Новости портала



Блог

СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ

08 Апреля
33
Как работают когнитивно-поведенческие техники в психотерапии?
in
Психология

03 Апреля
66
Косметика 2-в-1: чи варто використовувати гелі для душу та шампуні в одному флаконі?
in
Косметология

02 Апреля
77
Folli ReLive – нова технологія відновлення волосся
in
Косметология

28 Марта
89
ГРВІ: чому їх не можна ігнорувати та як швидше одужати
in
Полезное

20 Марта
102
Что делать, если у вас разный диоптрийный баланс в глазах
in
Зрение
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ

08 Апреля, 2025
46
Фіброз печінки: основні симптоми формування рубців на органі
in
Гастроэнтерология

07 Апреля, 2025
47
Облітеруючий бронхіоліт: ранні симптоми ураження тканини легень
in
Пульмонология

07 Апреля, 2025
47
Анкілозуючий спондиліт: ранні прояви ураження суглобів хребта
in
Терапия

05 Апреля, 2025
57
Мідріаз: основні причини тривалого розширення зіниць
in
Офтальмология

03 Апреля, 2025
71
Алергічний кон'юнктивіт: основні симптоми запалення очей
in
Аллергология
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ

08 Апреля, 2025
63
МОЗ: покращення доступності ліків у сільській місцевості

08 Апреля, 2025
63
МОЗ: заборона продажу 8 найменувань лікарських засобів

08 Апреля, 2025
49
МОЗ: втратили чинність понад 150 регуляторних інструментів у сфері медицини та санітарного контролю

07 Апреля, 2025
100
Очільник МОЗ: здоров’я матері та дитини є питанням національної безпеки

07 Апреля, 2025
99
Вказування відпускних цін на упаковках препаратів українськими виробники: деталі
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ

07 Ноября, 2024
665
Київський міжнародний форум реабілітації та медичного туризму
in
Мероприятия

15 Октября, 2024
446
Виставка "Здоров'я та довголіття-2024" з 18 по 20 ЖОВТНЯ 2024 року
in
Мероприятия

30 Сентября, 2024
2718
З 2 по 4 жовтня 2024 р. в м. Києві відбудеться Київський міжнародний форум реабілітації та медичного туризму
in
Мероприятия

25 Сентября, 2024
583
Запрошуємо відвідати спеціалізовану виставку Здоров'я та довголіття-2024 з 18 по 20 ЖОВТНЯ 2024 року
in
Мероприятия

18 Сентября, 2024
494
Public Health 2024: інновації та інвестиції для відновлення медичної системи України
in
Мероприятия
Посмотреть все...
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?