Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко провів нараду з представниками Держаудитслужби, Державної податкової служби та Держлікслужби щодо створення аптек, які працюватимуть як структурні підрозділи державних і комунальних медичних закладів. Це питання було визначене у рішенні РНБО України «Про додаткові заходи щодо забезпечення доступності лікарських засобів для українців». Наразі його опрацьовує міністерство разом з обласними та Київською міською державними адміністраціями.
Зараз у медичних закладах по всій країні функціонує понад 900 аптечних пунктів, більшість з яких належить приватним власникам. Натомість лікарняні аптеки у складі медзакладів змогли б забезпечити нижчі націнки на ліки завдяки зменшенню операційних витрат, оскільки їм не потрібно буде оплачувати оренду приміщень і окремо сплачувати комунальні послуги. Витрати на комунальні послуги компенсуються комунальним лікарням з місцевих бюджетів. Таким чином, аптеки у складі лікарень, могли б застосувати мінімальні рівні націнок з дозволених Урядом та запропонувати споживачам нижчі ціни порівняно з приватними.
Водночас представники Держаудитслужби під час наради наголосили на чинних обмеженнях та доцільності нормативних змін, які можуть бути необхідними для відкриття подібних аптек у лікарнях. Зокрема, розглянули наявні регуляції закупівлі ліків медзакладами для роздрібного продажу, механізми їх обліку та відокремлення їх від обліку лікарських засобів, які закуповуються за кошти програми медичних гарантій, а також питання збереження статусу неприбутковості для лікарень, які реалізовуватимуть ліки через аптеки. Оремо обговорили й варіант створення нових юридичних осіб, які будуть здійснювати торгівлю лікарськими засобами. Міністерство продовжить роботу з центральними органами виконавчої влади та медзакладами, щоб визначити оптимальну модель створення таких аптек.
При цьому з представниками Держаудитслужби, Державної податкової служби та Держлікслужби були проговорені й питання посилення контролю усіма органами за фактами придбання ліків пацієнтами лікарень «за списком» від лікарів в лікарняних аптеках. Медзаклади, які уклали договори з НСЗУ у рамках Програми медичних гарантій, повинні безплатно надавати пацієнтам ліки, необхідні під час лікування. Ці ліки закуповуються за кошти, отримані від НСЗУ, або централізовано через державний бюджет. Вимагати від пацієнтів самостійно купувати медикаменти, які мають надаватися безоплатно, є незаконним і неприпустимим.
Новые статьи:
Кабінет Міністрів України затвердив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реалізації публіч …" >Декілька мільярдів гривень буде спрямовано на відновлення та модернізацію мед закладів: деталі проєкту
Щорічно 6 березня проводиться Всесвітній день боротьби з глаукомою. Нагадаємо, що глаукома — це хронічне захворюва …" >Яку безоплатну медичну допомогу можна отримати при розвитку глаукоми?
Также интересно посмотреть:
Кабінет міністрів затвердив Порядок функціонування електронної системи управління запасами лікарських засобів та медични …" >Початок роботи системи управління запасами ліків «e-Stock»
Інтенсивна програма спеціалізованої післядипломної підготовки терапевтів мови й мовлення стартувала у двох закладах вищо …" >В Україні впроваджується формальне навчання терапевтів мови та мовлення: деталі
Міністерство оборони запустило електронний кабінет ВЛК в медичній інформаційній системі ЗСУ. Так, висновки військово-лік …" >Оформлення висновків ВЛК в електронній формі: деталі нововведення
Людина, яка проходить оцінювання повсякденного функціонування експертною командою, має право запросити представника, якщ …" >Оцінювання експертною командою: хто може бути представником людини?
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка встановлює чіткі правила взаємодії між учасниками національної системи …" >Уряд змінює модель фінансування національної системи крові
Разместить пресс-релиз
Рубрикатор
Новости медицины
Мероприятия
Интересные факты
Новости портала
Блог
СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ
03 Марта
49
Вийшов новий номер журналу «Превентивна медицина. Теорія і практика»: що всередині?
in
Полезное
26 Февраля
85
Вологий і сухий кашель — у чому різниця та як лікувати
in
Диагностика и лечение
28 Января
105
Які інструменти для догляду за стопами потрібно мати для домашнього використання?
in
Косметология
16 Января
128
Тестостерон Энантат — оптимальный выбор для стабильного роста
in
Здоровый образ жизни
10 Января
161
Нутроф® Форте диетическая добавка для зрения
in
Зрение
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ
09 Марта, 2025
44
Основні симптоми дефіциту вітамінів
in
Здоровый образ жизни
08 Марта, 2025
48
Холангіт: основні симптоми запалення жовчних проток
in
Гастроэнтерология
08 Марта, 2025
52
Основні причини почервоніння обличчя
in
Дерматовенерология
04 Марта, 2025
61
Остеопороз: перші симптоми надмірної крихкості кісток
in
Травматология
01 Марта, 2025
69
Колоректальний рак: ранні симптоми ураження товстої кишки
in
Онкология
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ
08 Марта, 2025
157
Декілька мільярдів гривень буде спрямовано на відновлення та модернізацію мед закладів: деталі проєкту
08 Марта, 2025
156
Яку безоплатну медичну допомогу можна отримати при розвитку глаукоми?
08 Марта, 2025
155
Очільник МОЗ: аптеки у лікарнях повинні пропонувати ліки за найнижчими цінами
08 Марта, 2025
99
Початок роботи системи управління запасами ліків «e-Stock»
08 Марта, 2025
100
В Україні впроваджується формальне навчання терапевтів мови та мовлення: деталі
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ
07 Ноября, 2024
532
Київський міжнародний форум реабілітації та медичного туризму
in
Мероприятия
15 Октября, 2024
361
Виставка "Здоров'я та довголіття-2024" з 18 по 20 ЖОВТНЯ 2024 року
in
Мероприятия
30 Сентября, 2024
2389
З 2 по 4 жовтня 2024 р. в м. Києві відбудеться Київський міжнародний форум реабілітації та медичного туризму
in
Мероприятия
25 Сентября, 2024
521
Запрошуємо відвідати спеціалізовану виставку Здоров'я та довголіття-2024 з 18 по 20 ЖОВТНЯ 2024 року
in
Мероприятия
18 Сентября, 2024
428
Public Health 2024: інновації та інвестиції для відновлення медичної системи України
in
Мероприятия
Посмотреть все...