ДП "Електронне здоров'я", проаналізувавши стан кіберзахисту ІТ-інфраструктури держпідприємства "Укрвакцина", розробило рекомендації щодо захисту від кіберзагроз, універсальні для застосування держпідприємствами.
Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в ДП "Електронне здоров'я", рекомендації дають змогу підвищити рівень безпеки держпідприємства і були сформовані в межах договору про співпрацю з "Укрвакциною", який передбачав роботи на шестимісячний термін.
Рекомендації стосуються, зокрема, порядку використання комп'ютерної техніки та програмного забезпечення, планів захисту, реагування на інциденти, відновлення після аварій, процедури управління віддаленим доступом і криптографічного захисту.
"Інформаційна безпека є пріоритетним напрямом роботи в державному секторі, адже інформаційний простір є одним із ключових напрямів атак ворога. Розробити та дотримуватися політики інформаційної безпеки важливо як для державних, так і для приватних структур, які надають критично важливі послуги або оперують чутливими даними, зокрема й персональними", - наголосив керівник ДП "Електронне здоров'я" Олександр Ємець.
Як повідомлялося, 19 грудня Міністерство юстиції України заявило про масштабний збій на рівні мережевої інфраструктури, що обслуговує державні реєстри.
Пізніше віцепрем'єрка Стефанішина повідомила, що РФ здійснила кібератаку на державні реєстри, які перебувають у компетенції Мін'юсту, з метою порушення роботи критичної інфраструктури, їхню роботу тимчасово призупинено. Вона зазначила, що час першочергового відновлення становитиме орієнтовно до двох тижнів. За її словами, першочергово буде відновлено Державний реєстр актів цивільного стану громадян, Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців і Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Сообщает interfax.com.ua