Сьогодні Верховна Рада ухвалила проєкт Закону «Про державний бюджет України на 2025 рік» у другому читанні та в цілому. Він спрямований на забезпечення комплексного підходу до підтримки пріоритетних сфер, розвитку критично важливих галузей та відновлення економіки в умовах війни.
Відповідно, доходи загального фонду заплановані на рівні понад 2,05 трлн грн, а видатки — на рівні 3,6 трлн грн.
Серед пріоритетів відповідно до Закону про держбюджет: безпека і оборона, а також забезпечення соціально-гуманітарних потреб та відновлення економіки (зокрема, соціальний захист, освіта, охорона здоров’я, підтримка ветеранів та громад, культура та медіапростір, наука, цифрова трансформація, спорт, підтримка бізнесу тощо).
Відзначається, що у рамках Держбюджету-2025 передбачається помітне збільшення видатків на сферу охорони здоров’я за ключовими напрямами й пріоритетами — йдеться про додаткові 6,3 млрд грн, порівняно з початковим варіантом, які спрямують на розширення програми «Доступні ліки» та модернізацію медичної інфраструктури.
Загальний обсяг видатків на сферу охорони здоров’я на 2025 рік становитиме понад 217 млрд грн. Більше ніж 175,5 млрд грн буде спрямовано на фінансування Програми медичних гарантій, 11,8 млрд грн заплановано на закупівлю ліків та медичних виробів для лікування тяжких захворювань, зокрема ендопротези, медвироби для лікування травм, донорства крові, слухові апарати, ліки для лікування серцево-судинних та онкозахворювань. 4,4 млрд грн закладено на забезпечення громадського здоровʼя, виявлення та реагування на спалахи хвороб і надзвичайні ситуації.
Також серед пріоритетів держбюджету на 2025 рік у сфері охорони здоров’я:
створення єдиного медичного простору шляхом долучення до ПМГ усіх державних закладів охорони здоров’я. Забезпечення безоплатності послуг для пацієнтів;
розширення програми реімбурсації «Доступні ліки»;
повне забезпечення потреби в донорській крові та компонентах крові;
реформування МСЕК (впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи).
З наступного року до Програми медичних гарантій долучаються заклади охорони здоровʼя МОЗ, Національної академії медичних наук, Державного управління справами, Національної академії наук України. Обʼєднання медичних закладів України в єдиний медичний простір значно покращить якість та доступність медичної допомоги для пацієнта. Високоспеціалізовані медзаклади надаватимуть свої унікальні послуги українцям та українкам коштом Програми медичних гарантій, щоб пацієнти за однаковими правилами отримували медичну допомогу в будь-якому медзакладі країни, який має договір із Національною службою здоровʼя України.
Прийнятий держбюджет дозволить і надалі забезпечити універсальний доступ до якісної та безоплатної медичної допомоги для всіх українців, з урахуванням потреби наших ветеранів.
Збільшення видатків на сферу охорону здоров’я дасть змогу збільшити фінансування за ключовими напрямами надання медичної допомоги. Зокрема, 25,7 млрд грн передбачено на надання первинної медичної допомоги, 124,4 млрд грн — на спеціалізовану медичну допомогу, 11,4 млрд грн — на екстрену медичну допомогу, 5,7 млрд грн — на медичну реабілітацію.
У 2025 році буде збільшено бюджет на централізовані закупівлі лікарських засобів та медичних виробів. На цей напрям спрямують 11,8 млрд грн, що на 1,8 млрд грн більше, ніж цьогоріч. Це дозволить покращити доступність і безоплатність ліків для українців за пріоритетними напрямами: лікування онкологічних та серцево-судинних захворювань, вірусних гепатитів, забезпечення медичними виробами для проведення ортопедичних, травматологічних та нейрохірургічних оперативних втручань.
Також вперше планується закупівля лікарських засобів та медичних виробів для пацієнтів, що потребують інтенсивної терапії, оскільки це передбачає необхідність застосування дороговартісних лікарських засобів та медичних виробів, таких як розхідні матеріали для гострого діалізу, естракорпоральної оксигінації, антибіотики тощо.
Крім цього, вперше повністю профінансують функціонування служб крові, що дозволить повністю покрити потреби закладів охорони здоров’я у компонентах крові, що особливо важливо в умовах воєнного стану. Для цього передбачені додаткові кошти у сумі 378 млн грн.
Наступного року продовжиться фінансування пілотного проєкту із зубопротезування та зуболікування для військових і ветеранів. На це планується виділити майже 750 млн грн. Близько 190 млн грн спрямують на забезпечення прав військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство/материнство — на забір, кріоконсервацію та зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців, що гарантуватиметься державою.
Майже 160 млн грн планується залучити для заохочення медичних працівників до працевлаштування в заклади охорони здоров’я, зокрема у сільській місцевості. Кошти спрямують на компенсації платежів, пов’язаних із придбанням житла у зв’язку з переїздом на нове місце роботи, а також на забезпечення виплат для випускників медвишів, які працюватимуть у селах.
Важливим досягненням для сфери охорони здоровʼя в проєкті бюджету на 2025 рік є рішення уряду щодо виділення 5,6 млрд грн на капітальні видатки. Цей ресурс призначений на пріоритетні напрями модернізації й розвитку медичної інфраструктури.
Так, задля посилення спроможності медичних закладів у наданні стаціонарної реабілітаційної допомоги передбачено реалізацію низки проєктів на 1,25 млрд грн; на підвищення якості медичної освіти шляхом розвитку університетських лікарень — 520 млн грн; на реалізацію планів з відновлення та модернізації медзакладів спроможної мережі — 450 млн грн; на удосконалення діагностики онкологічних захворювань та створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань передбачено 950 млн грн; на відновлення, будівництво та оснащення ключових лікарень — понад 700 млн грн; на розвиток стаціонарної психіатричної допомоги і підтримку материнства та дитинства — 360 млн грн. Запланована реалізація й інших проєктів, а також закупівля обладнання для закладів охорони здоров’я.
Новые статьи:
З 18 по 24 листопада у світі проходить Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів. За дан …" >Як МОЗ посилює національну політику боротьби з антимікробною резистентністю?
Міністерство охорони здоров'я затверджуватиме маршрути транспортування екстреної медичної допомоги." >МОЗ затверджуватиме маршрути екстреної допомоги: деталі
Также интересно посмотреть:
15 листопада, Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про деякі питання запровадження оцінювання повсякденног …" >Створення нової системи оцінювання МСЕК
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що дозволяє провідним державним медзакладам, до завершення реорганізації, д …" >Розширення участі державних установ у Програмі медичних гарантій
Лікарі забили на сполох через зменшення дози морфіну, яку можна було виписувати пацієнтам." >Зміна дозволеної дози морфіну на рецепти: пояснення НСЗУ
Кабінет Міністрів України ухвалив низку змін для підвищення ефективності закупівель у сфері охорони здоровʼя, що сприяти …" >Оптимізація механізму закупівель та регулювання цін на ліки
Колегія Міністерства охорони здоров’я ухвалила рамковий документ «Стратегічні напрями розвитку медсестринств …" >Затвердження напрямків розвитку медсестринства: деталі
Разместить пресс-релиз
Рубрикатор
Новости медицины
Мероприятия
Интересные факты
Новости портала
Блог
СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ
21 Ноября
37
Хвороба Лайма, антибіотикорезистентність та ВІЛ: новий номер журналу "Превентивна медицина"
in
Полезное
11 Ноября
67
Особливості догляду за ротовою порожниною після видалення зуба мудрості
in
Стоматология
06 Ноября
106
Чи можливо позбутись тривожних розладів без вживання агресивних аптечних препаратів?
in
Полезное
01 Ноября
159
Когда проводится имплантация зубов после удаления
in
Стоматология
24 Октября
85
Выделения у женщин: норма и патология
in
Здоровье женщины
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ
20 Ноября, 2024
47
Основні симптоми застійної серцевої недостатності
in
Кардиология
20 Ноября, 2024
50
Ранні прояви запалення маткових труб
in
Акушерство, гинекология
17 Ноября, 2024
54
Полінейропатія: основні симптоми ураження нервів
in
Неврология
16 Ноября, 2024
60
Феохромоцитома: ранні прояви пухлини наднирників
in
Эндокринология
16 Ноября, 2024
46
Основні симптоми опущення органів тазу
in
Акушерство, гинекология
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ
20 Ноября, 2024
176
Як МОЗ посилює національну політику боротьби з антимікробною резистентністю?
20 Ноября, 2024
179
МОЗ затверджуватиме маршрути екстреної допомоги: деталі
20 Ноября, 2024
181
Парламент прийняв Державний бюджет на 2025 рік: які видатки на сферу охорони здоров’я?
16 Ноября, 2024
305
Створення нової системи оцінювання МСЕК
16 Ноября, 2024
297
Розширення участі державних установ у Програмі медичних гарантій
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ
07 Ноября, 2024
246
Київський міжнародний форум реабілітації та медичного туризму
in
Мероприятия
15 Октября, 2024
190
Виставка "Здоров'я та довголіття-2024" з 18 по 20 ЖОВТНЯ 2024 року
in
Мероприятия
30 Сентября, 2024
876
З 2 по 4 жовтня 2024 р. в м. Києві відбудеться Київський міжнародний форум реабілітації та медичного туризму
in
Мероприятия
25 Сентября, 2024
381
Запрошуємо відвідати спеціалізовану виставку Здоров'я та довголіття-2024 з 18 по 20 ЖОВТНЯ 2024 року
in
Мероприятия
18 Сентября, 2024
283
Public Health 2024: інновації та інвестиції для відновлення медичної системи України
in
Мероприятия
Посмотреть все...