Авторизация

Профільний комітет Ради пропонує визначити механізми використання багатомільйонних залишків на рахунках лікарень

Парламентський комітет здоров'я нації, меддопомоги та медстрахування пропонує визначити механізми використання залишків коштів, отриманих медзакладами від Національної служби здоров'я України (НСЗУ), які зберігаються на рахунках лікарень.



"Наш комітет запланував низку нарад, на яких плануємо визначити, що робити з десятками мільйонів гривень на рахунках лікарень. Це питання, як і наполягає Мінфін, треба вирішити", - написав на своїй фейсбук-сторінці голова комітету Михайло Радуцький.



Він зазначив, що парламентський комітет із питань бюджету схвалив до другого читання проєкт бюджету на 2025 рік, підтримавши виключення норми про обов'язковий перехід лікарень на небюджетні казначейські рахунки.



Радуцький нагадав, що комітет здоров'я нації під час підготовки проєкту держбюджету до другого читання "підтримав медичну спільноту, більша частина якої проти переходу лікарень на небюджетні казначейські рахунки". При цьому "уряд тиждень тому схвалив проєкт бюджету до другого читання, повернувши в документ цю норму".



Як повідомлялося, низка експертних і пацієнтських організацій заявляли, що передбачене проєктом держбюджету та ініційоване Мінфіном переведення медзакладів на казначейські рахунки може паралізувати роботу всієї медичної системи України, призупинити або уповільнити проведення платежів. Водночас Мінфін зазначав, що переведення рахунків медзакладів на обслуговування в казначейство не вплине на автономність клінік і не змінить курс медреформи, оскільки кошти за ПМГ перераховуватимуться клінікам на небюджетні рахунки в органах казначейства. За розрахунками Мінфіну, щомісячний залишок коштів, отриманих медзакладами за медпослуги в рамках ПМГ, становив близько 22 млрд грн.


Сообщает interfax.com.ua

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?