Авторизация

Аналізи на алергію: що робити при укусах бджіл і ос

Алергія на укуси бджіл і ос є серйозною медичною проблемою, яка може призвести до тяжких наслідків, включаючи анафілактичний шок. Важливо знати, як правильно діяти у разі укусу та які аналізи потрібно провести для виявлення алергії. Медичний центр Меділаб+ пропонує сучасні методи діагностики та лікування алергічних реакцій на укуси комах.

1. Симптоми алергії на укуси бджіл і ос

Реакція на укус комахи може варіюватися від легкої до важкої. Основні симптоми включають:

 • Локальний набряк і почервоніння.
 • Сильний свербіж у місці укусу.
 • Висип або кропив’янка.
 • Загальна слабкість.
 • Запаморочення і головний біль.

Важкі симптоми, які вказують на анафілактичний шок:

 • Труднощі з диханням.
 • Зниження артеріального тиску.
 • Прискорене серцебиття.
 • Втрата свідомості.

2. Перша допомога при укусі бджоли чи оси

 1. Видалення жала: Якщо вас укусила бджола, слід негайно видалити жало з місця укусу. Найкраще використовувати пінцет або край пластикової картки.
 2. Охолодження місця укусу: Прикладіть лід до ураженого місця для зменшення набряку і болю.
 3. Прийом антигістамінних препаратів: Для зменшення симптомів алергії можна прийняти антигістамінні препарати, такі як лоратадин або цетиризин.
 4. Надання допомоги у разі важкої реакції: Якщо спостерігаються симптоми анафілактичного шоку, негайно викличте швидку допомогу. До прибуття медиків слід використати автоін’єктор з адреналіном, якщо він є в наявності.

3. Діагностика алергії на укуси комах

Для точної діагностики алергії на укуси бджіл і ос рекомендується звернутися до медичного центру Меділаб+, де проводяться такі види аналізів:

 1. Шкірні проби: Цей метод передбачає нанесення на шкіру невеликої кількості алергену і подальше спостереження за реакцією організму. Якщо на місці контакту з алергеном з’являється почервоніння і набряк, це свідчить про наявність алергії.
 2. Аналіз крові на специфічні IgE антитіла: Цей тест дозволяє визначити рівень антитіл в крові, які виробляються у відповідь на алергени. Високий рівень IgE свідчить про наявність алергії.
 3. Провокаційні тести: Цей метод передбачає введення невеликої кількості алергену безпосередньо під шкіру або слизові оболонки під контролем лікаря для спостереження за реакцією організму.

4. Лікування алергії на укуси комах

 1. Елімінація контакту з алергенами: Уникайте місць, де можуть бути бджоли чи оси, особливо в період їхньої активності.
 2. Медикаментозна терапія: Використання антигістамінних препаратів для зменшення симптомів алергії. При важких реакціях може бути призначено курсове лікування кортикостероїдами.
 3. Імунотерапія: Це метод поступового введення малих доз алергену з метою привчання організму до нього. Такий підхід може зменшити чутливість до укусу бджіл чи ос.
 4. Носіння автоін’єктора з адреналіном: Людям з важкими алергічними реакціями рекомендується завжди мати при собі автоін’єктор з адреналіном (епінефрином), який допоможе швидко зупинити розвиток анафілаксії.

5. Профілактичні заходи

 1. Використання захисного одягу: Під час перебування на природі носіть одяг, який покриває більшу частину тіла.
 2. Уникання провокаційних факторів: Не залишайте відкриті продукти харчування і напої на вулиці, так як вони можуть приваблювати комах.
 3. Регулярні обстеження: При наявності алергії на укуси комах слід регулярно проходити медичні обстеження і консультації у алерголога.

Медичний центр Меділаб+ пропонує сучасні методи діагностики та лікування алергії на укуси бджіл і ос. Завдяки кваліфікованому персоналу і сучасному обладнанню, ви зможете отримати точну діагностику і ефективне лікування. Не відкладайте своє здоров’я на потім – звертайтеся до Меділаб+ за кваліфікованою допомогою!

Меділаб+ – ваш надійний партнер у боротьбі з алергією.

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
 • Топ
 • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка