Авторизация

Вітряна віспа: профілактика і діагностика з Меділаб+

Вітряна віспа є однією з найбільш поширених дитячих інфекційних хвороб, викликаних вірусом варіцела-зостер. Ця хвороба може призвести до серйозних ускладнень, особливо у дорослих та людей зі слабким імунітетом. У цій статті розглянемо основні аспекти профілактики та діагностики вітряної віспи, а також роль лабораторії Меділаб+ у боротьбі з цією інфекцією.

Що таке вітряна віспа?

Вітряна віспа — це високоінфекційне захворювання, яке проявляється висипкою у вигляді дрібних пухирців, що з'являються на шкірі та слизових оболонках. Інкубаційний період триває від 10 до 21 дня, після чого хвороба починає проявлятися симптомами, такими як підвищена температура, слабкість та характерний висип.

Профілактика вітряної віспи

Профілактика вітряної віспи є ключовим елементом у боротьбі з цим захворюванням. Основні методи профілактики включають:

 1. Вакцинація. Найефективнішим способом профілактики є вакцинація. Вакцина проти вітряної віспи рекомендується дітям у віці від 12 місяців, а також дорослим, які не хворіли на вітряну віспу і не були вакциновані раніше. 

 2. Ізоляція хворих. Хворих на вітряну віспу слід ізолювати від оточуючих на період заразності, щоб запобігти поширенню вірусу. Цей період триває приблизно 10-14 днів від початку появи висипу.

 3. Гігієнічні заходи. Ретельне миття рук, уникання контакту з інфікованими людьми та дотримання загальних гігієнічних норм допомагають знизити ризик зараження.

 4. Підтримка імунітету. Здоровий спосіб життя, раціональне харчування та регулярні фізичні навантаження зміцнюють імунітет, що сприяє зниженню ризику інфекційних захворювань.

Діагностика вітряної віспи

Рання та точна діагностика вітряної віспи є важливим кроком у запобіганні ускладненням та ефективному лікуванні. Основні методи діагностики включають:

 1. Клінічний огляд. Лікар проводить огляд пацієнта, звертаючи увагу на характерну висипку та інші симптоми захворювання. Це дозволяє встановити попередній діагноз на основі клінічної картини.

 2. Лабораторні дослідження. Лабораторія Меділаб+ пропонує широкий спектр досліджень для підтвердження діагнозу вітряної віспи. Основні методи включають:

  • Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР). Цей метод дозволяє виявити ДНК вірусу варіцела-зостер у зразках крові, слини або висипу, що дозволяє точно підтвердити діагноз.
  • Серологічні дослідження. Аналіз крові на наявність антитіл до вірусу варіцела-зостер допомагає визначити наявність імунітету до вітряної віспи або поточну інфекцію.
 3. Імуноферментний аналіз (ІФА). Цей метод дозволяє виявити специфічні антитіла до вірусу варіцела-зостер у сироватці крові. ІФА широко використовується для підтвердження діагнозу та оцінки імунного статусу пацієнта.

 4. Культуральний метод. Іноді використовується для вирощування вірусу з клінічних зразків, проте цей метод є менш поширеним через тривалість процесу.

Лікування вітряної віспи

Основні методи лікування вітряної віспи включають:

 1. Симптоматичне лікування. Для полегшення симптомів використовуються жарознижуючі препарати, антигістамінні засоби для зменшення свербежу, а також зволожуючі креми та лосьйони для обробки висипу.

 2. Противірусні препарати. У деяких випадках лікар може призначити противірусні препарати, такі як ацикловір, особливо для пацієнтів з підвищеним ризиком ускладнень.

 3. Госпіталізація. При тяжкому перебігу хвороби або розвитку ускладнень може знадобитися госпіталізація пацієнта для надання інтенсивної медичної допомоги.

Ускладнення вітряної віспи

Хоча вітряна віспа зазвичай має легкий перебіг у дітей, вона може призвести до серйозних ускладнень, особливо у дорослих та людей зі слабким імунітетом. Основні ускладнення включають:

 1. Бактеріальні інфекції шкіри. Вторинні бактеріальні інфекції можуть виникати в місцях висипу, що вимагає додаткового лікування антибіотиками.

 2. Пневмонія. Вітряна віспа може спричинити розвиток вірусної або бактеріальної пневмонії, що потребує серйозного лікування.

 3. Енцефаліт. Запалення мозку є рідкісним, але серйозним ускладненням вітряної віспи, яке може призвести до неврологічних порушень.

 4. Синдром Рея. Це рідкісне, але небезпечне ускладнення, яке може розвинутися у дітей, які приймають аспірин під час вірусної інфекції.

Вітряна віспа є серйозним інфекційним захворюванням, яке вимагає уважного підходу до профілактики та діагностики. Лабораторія Меділаб+ пропонує сучасні методи діагностики та вакцинації, що допомагають ефективно боротися з цією хворобою. Пам'ятайте про важливість своєчасної вакцинації та дотримання гігієнічних норм для захисту себе та своїх близьких від вітряної віспи.

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
 • Топ
 • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?