Авторизация

МОЗ: яка категорія людей будуть регулярно проходити психіатричний огляд?

МОЗ: яка категорія людей будуть регулярно проходити психіатричний огляд?
В Україні визначили перелік категорій людей, які для виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) будуть проходити обов'язковий періодичний психіатричний огляд.
Донині деякі категорії мали проходити його щороку, що ускладнювало виконання професійних обовʼязків та спричиняло порушення виробничого процесу, особливо під час війни.
У новому наказі МОЗ переглянуло вимоги та визначило диференційований підхід щодо строків проходження періодичного психіатричного огляду осіб. Він залежить від виду діяльності працівника.
Як зазначає МОЗ, тепер психіатричні огляди можуть бути попередніми, періодичними та позачерговими, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин.
Так один раз на рік огляди обов'язковими будуть – для працівників підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі, які мають контакт з харчовими продуктами в процесі їхнього виробництва, зберігання і реалізації, а також для працівників фармацевтичних підприємств, аптечних закладів, в тому числi осіб, якi за своїми службовими обов'язками отримають (чи мають) доступ безпосередньо до наркотичних засобiв, психотропних речовин і прекурсорів.
Раз на два роки – для працівників, зайнятих на підприємствах атомної енергетики та атомної промисловості, а також для членів екіпажів морських суден та суден внутрішнього плавання.
Раз на три роки – для працівників, які для виконання своїх професійних завдань і обов’язків або діяльності повинні мати дозвіл на право придбання, зберігання, носіння, перевезення і використання зброї, зокрема мисливської, газової та травматичної, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, вибухових речовин і матеріалів.
Раз на п’ять років – для медичних працівників закладів охорони здоров’я, а також для працівників закладів освіти, водіїв транспортних засобів, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів.
Згідно із наказом, попереднiй психiатричний огляд будуть проходити особи перед обранням на посаду чи прийняттям її на роботу чи службу або перед початком виконання окремих видiв дiяльностi (робiт, професiй, служби) з особливими вимогами до стану психiчного здоров'я.
"У випадку виникнення психічного розладу в проміжок часу між оглядами проводиться позачерговий психіатричний огляд", – ідеться у наказі МОЗ.
Його здійснюють на вимогу роботодавця чи пiдприємства, установи або органiзацiї, що уповноважило, найняло чи призначило особу на виконання нею окремих видiв дiяльностi. Але обов'язково за згодою самої особи.
Також згідно зі змінами, передбаченими наказом, довідка про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, дійсна один рік з дати проведення огляду.Также интересно посмотреть:


Ініціатива “Представник пацієнта” спрямована на те, щоб українці мали доступ до медичних послуг, гарантовани …" >НСЗУ: які особливості проєкту “Представник пацієнта”?
Страх та стигма щодо лікування у психіатричних лікарнях часто заважають людям зважитися принаймні на звернення до сімейн …" >МОЗ: зміна порядку надання психіатричної допомоги в стаціонарах
З 33 медзакладів Національної академії медичних наук України (НАМНУ) до контрактації Національною службою здоров'я У …" >НСЗУ: чи всі із 33 медзакладів НАМН України готові до роботи в межах ПМГ?
Хвороба Паркінсона являє собою захворювання нервової системи, яке призводить до порушення контролю над рухами в результа …" >НСЗУ: як отримати безоплатні ліки при хворобі Паркінсона?
Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах покриває Програм …" >Як відбувається лікування туберкульозу в стаціонарі та амбулаторно?Разместить пресс-релиз

Рубрикатор


Новости медициныМероприятияИнтересные фактыНовости порталаБлог

СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ

14 Марта
78
Перші ознаки інфаркту у людей похилого віку
in
Здоровый образ жизни

12 Марта
84
Правильный уход за кожей после татуировки: советы и рекомендации
in
Здоровый образ жизни

12 Марта
77
Лечение алкоголизма в Одессе – профессиональный подход и гарантии
in
Наркология

11 Марта
89
Корейские импланты Osstem Implant: этапы установки
in
Стоматология

11 Марта
96
Що таке детоксикація?
in
Здоровый образ жизни
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ

20 Марта, 2024
42
Утечка радиации с АЭС: как уберечь себя
in
Эндокринология

20 Марта, 2024
48
Гіпертрофічна кардіоміопатія: що спричиняє потовщення м’язів серця?
in
Кардиология

18 Марта, 2024
66
Акантамебний кератит: основні симптоми інфекції очей
in
Офтальмология

17 Марта, 2024
73
Лікування геморою: як лазер допомагає усунути проблему?
in
Хирургия

17 Марта, 2024
63
Дерматофіброма: основні причини появи пухлини на шкірі
in
Дерматовенерология
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ

20 Марта, 2024
92
МОЗ: яка категорія людей будуть регулярно проходити психіатричний огляд?

18 Марта, 2024
179
НСЗУ: які особливості проєкту “Представник пацієнта”?

17 Марта, 2024
197
МОЗ: зміна порядку надання психіатричної допомоги в стаціонарах

17 Марта, 2024
170
НСЗУ: чи всі із 33 медзакладів НАМН України готові до роботи в межах ПМГ?

17 Марта, 2024
167
НСЗУ: як отримати безоплатні ліки при хворобі Паркінсона?
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ

06 Марта, 2024
425
Міжнародна виставка та конференція REBUILD UKRAINE: HEALTH & REHABILITATION
in
Мероприятия

29 Февраля, 2024
227
Програма «Доступні ліки»: які пріоритети розвитку у 2024 році
in
Мероприятия

09 Февраля, 2024
258
XIII стоматологічна виставка «Дентал-ЕКСПО»
in
Мероприятия

09 Февраля, 2024
407
XXVIII Львівський медичний Форум та XXVIII медична виставка «ГалМЕД»
in
Мероприятия

17 Января, 2024
613
Провідні лікарі і науковці представили погляд на критерії вибору противірусного препарату
in
Мероприятия
Посмотреть все...
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?