З настанням осені в Україні очікується зростання кількості захворювань на COVID-19. Захиститись від важкого перебігу захворювання та ускладнень можна за допомогою вакцинації.
Всі охочі можуть вакцинуватись у найближчому пункті щеплень чи центрі масової вакцинації. Щеплення — добровільні та безоплатні. І доступні для людей віком від 12 років.
Щеплення можна зробити навіть якщо немає декларації з сімейним лікарем. Це безоплатно також для іноземців, що легально перебувають в Україні, осіб без громадянства та осіб, що перебувають під захистом. Проте іноземці та особи без громадянства мають оплатити огляд лікаря та розхідні матеріали.
Пацієнт може самостійно обрати вакцину, якою робити щеплення. В Україні дозволені векторна вакцина AstraZeneca індійського, корейського та італійського виробництва, інактивована вакцина CoronaVac від Sinovac Biotech, мРНК-вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech та Moderna, а також векторна вакцина Janssen.
Всі ці препарати схвалені Всесвітньою організацією охорони здоровʼя.
Рекомендовано застосовувати одну й ту саму вакцину для першого та другого щеплення, але через алергічну реакцію пацієнта або недоступність тієї ж самої вакцини, дозволено їх комбінувати за схемами, рекомендованими Міністерством охорони здоровʼя України.
Дітям від 12 років робиться щеплення тільки вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Вона пройшла відповідні випробування.
Пацієнти, що отримали першу дозу щеплення за кордоном, можуть продовжити вакцинацію в Україні. Для цього вони мають звернутись до пункту щеплення чи центру масової вакцинації у термін, в який потрібно отримати другу дозу. При собі потрібно мати документ, в якому зазначена дата щеплення, назва та серія препарату, місце проведення. Він має бути завірений закладом, що проводив щеплення.
Пацієнтам, які мають проблеми з імунітетом (наприклад, люди з ВІЛ-інфекцією, раком крові, після трансплантації органів, хімієтерапії тощо) рекомендовано отримати додаткову дозу через 28-90 днів після другого щеплення.
Всі українці та іноземці, які легально перебувають в Україні, у віці від 18 років мають право на бустерну дозу. Бустерне щеплення рекомендовано робити через шість місяців після повної вакцинації, а тим, хто отримав додаткову дозу - через три-шість місяців.
З червня в Україні також доступна друга бустерна доза щеплення проти COVID-19. Наразі її можуть отримати тільки пацієнти з груп ризику: це всі люди віком від 60 років, а також ті, хто має захворювання, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.
Щеплення можна зробити у пунктах щеплення та центрах вакцинації за попереднім записом.
Адреси пунктів щеплень та центрів вакцинації доступні на сайті vaccination.covid19.gov.ua у розділі “Список пунктів щеплень та центрів масової вакцинації”. Перелік закладів постійно оновлюється.
Крім того, щеплення можна зробити у сімейного лікаря. Якщо ви переїхали через воєнні дії, щеплення можна зробити в будь-якому зручному центрі первинної медичної допомоги.
Щоб записати на вакцинацію дитину, потрібно спочатку зателефонувати до закладу і дізнатись, чи є в ньому вакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech.
Організовані колективи понад 100 людей та маломобільні громадяни можуть запросити послуги мобільної бригади з імунізації. Для організованих колективів щеплення замовляє роботодавець. Маломобільні громадяни для виклику мобільної бригади мають зателефонувати в контакт-центрі МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
Мешканці тимчасово окупованих територій можуть зробити щеплення в регіонах, що перебувають під контролем українського уряду.
При собі потрібно мати паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків. Для щеплення дитини - свідоцтво про народження та документ, що підтверджує наявність щеплень відповідно до календаря вакцинації.
Новые статьи:
Для стимулювання розвитку цифрової компетентності медичних працівників МОЗ вніс зміни до Порядку проведення атестації лі …" >МОЗ: зміна умов атестації лікарів
Напередодні запуску електронного рецепта на наркотичні та психотропні препарати відбулася зустріч команди впровадження з …" >Як медичним закладам й аптекам підготуватися до відпуску наркотичних (психотропних) лікарських засобів за е-рецептом?
1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку. Тому НСЗУ розповіло, які безоплатні медичні послуги держава гарантує лю …" >НСЗУ: які безоплатні медичні послуги можна отримати для людей похилого віку?
Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко зустрівся з президією НАМН України." >Заклади охорони здоров'я НАМН України можуть стати частиною ПМГ: деталі
У вересні в заклади охорони здоров'я всіх регіонів України буде доставлено інноваційний препарат рифапентин, який ви …" >Україна отримала інноваційний препарат для профілактичного лікування туберкульозу: деталі
Также интересно посмотреть:
У Національній службі здоров’я відбулося засідання Робочої групи експертів з питань розробки проєктів специфікацій …" >Особливості надання медичної допомоги новонародженим за Програмою медичних гарантій-2023
Кабмін подав до Верховної Ради проєкт державного бюджету України на 2023 рік. Що передбачено на галузь охорони здоров …" >Бюджет на 2023 рік: які видатки передбачені на медицину?
Рак молочної залози – одне з найпоширеніших онкозахворювань серед жінок. Проте рання діагностика значно підвищує ш …" >Як безоплатно пройти мамографію?
13 вересня Кабінет Міністрів прийняв постанову, яка затверджує обсяги квот на 2022 рік, у межах яких здійснюється …" >МОЗ: затверджено квоти на виробництво наркотичних засобів
НСЗУ нагадує, що медична допомога при інфарктах та інсультах безоплатна і надається усім пацієнтам, незалежно від того, …" >Що входить в безоплатну допомогу при інфарктах та інсультах?
Разместить пресс-релиз
Рубрикатор
Новости медицины
Мероприятия
Интересные факты
Новости портала
Блог
СТАТЬИ ПАРТНЕРОВ
29 Сентября
49
Тест ПЛР на COVID-19 – швидка діагностика без проблем
in
Инфекционные заб.
28 Сентября
70
Кардиология в Швейцарии
in
Лечение за рубежом
27 Сентября
56
Новый медицинский центр DENIS
in
Здоровый образ жизни
26 Сентября
68
Антибиотики – эффективный инструмент быстрого лечения
in
Простудные заболевания
26 Сентября
72
Баночки для анализов и прочие товары от «Аптек медицинской академии»
in
Полезное
Посмотреть все...
СТАТЬИ О ЗДОРОВЬЕ
02 Октября, 2022
65
Аменорея: основні причини відсутності менструації
in
Акушерство, гинекология
01 Октября, 2022
61
Серцева астма: основні симптоми та методи лікування
in
Кардиология
30 Сентября, 2022
84
Меланома: як вчасно розпізнати рак шкіри?
in
Дерматовенерология
28 Сентября, 2022
56
Основні причини появи мозолів
in
Дерматовенерология
27 Сентября, 2022
69
Підвищення рівня прогестерону: симптоми гормонального порушення
in
Эндокринология
Посмотреть все...
НОВОСТИ МЕДИЦИНЫ
02 Октября, 2022
43
МОЗ: зміна умов атестації лікарів
02 Октября, 2022
97
Як медичним закладам й аптекам підготуватися до відпуску наркотичних (психотропних) лікарських засобів за е-рецептом?
01 Октября, 2022
164
НСЗУ: які безоплатні медичні послуги можна отримати для людей похилого віку?
30 Сентября, 2022
163
Заклади охорони здоров'я НАМН України можуть стати частиною ПМГ: деталі
29 Сентября, 2022
192
Україна отримала інноваційний препарат для профілактичного лікування туберкульозу: деталі
Посмотреть все...
МЕРОПРИЯТИЯ
29 Сентября, 2022
121
Грантовий конкурс для громад "Сади для Перемоги"
in
Мероприятия
19 Сентября, 2022
251
24 листопада в Pochayna Event Hall відбудеться міжнародний форум, Esthetic Beauty Forum
in
Мероприятия
13 Сентября, 2022
130
Запрошуємо відвідати спеціалізовану виставку Здоров'я і довголіття-2022 з 27 по 30 вересня 2022 року у Київському Палаці спорту
in
Мероприятия
08 Сентября, 2022
249
XX міжнародна стоматологічна виставка «Дентал-Україна» та XX міжнародний стоматологічний Форум 26-28 жовтня 2022 року, Львівський палац мистецтв
in
Мероприятия
31 Января, 2022
809
Приглашаем посетить выставку Здоровье и долголетие-2022 14-16 апреля 2022 года в Киевском Доме КИНО
in
Мероприятия
Посмотреть все...