У більшості українських лікарень немає сканерів, які дозволяють сканувати нанесені на упаковки лікарських засобів QR-код і таким чином відстежувати ланцюжок поставки препаратів.
Про це повідомила начальниця відділу виробничої аналітики держпідприємства "Медичні закупівлі України" (МЗУ) Олена Жужа.
"Якби у всіх лікарнях, в які ми здійснюємо поставки, були б сканери QR-кодів, це допомогло б автоматизувати процес збору інформації про всьому ланцюжку поставки. Медустанов, куди ми постачаємо (зазнач. ліки), багато, але у них немає такого обладнання", - сказала вона в ході презентації системи бізнес-аналітики МЗУ в середу.
Жужа зазначила, що нині МЗУ не має можливості консолідувати інформацію про ланцюжки поставок і залишках препаратів, які постачають інші закупники, в тому числі міжнародні організації, місцеві органи й закуповують самі лікарні.
При цьому медустанови вносять інформацію про залишки препаратів в ручному режимі.
"Збір інформації можна було забезпечити на центральному рівні, на центральному складі, але це складно забезпечити на місцевому рівні. Зараз ми намагаємося максимально відстежувати ланцюг поставок, провели інтеграцію з нашим логістичним партнером, отримуємо інформацію про ті препарати, які заїжджають на територію України за нашими закупівлями. Це детальна інформація про кожний препарат, але далі лікарні заповнюють інформацію самі", - сказала вона.
Жужа підкреслила, що проблему забезпечення сканерами лікарень, куди надходять закуплені централізовано ліки, можна було б вирішити, закупивши такі сканери централізовано.
"Ми сподіваємося, що у лікарень з'явиться можливість встановлювати такі сканери. Можливо, ми на центральному рівні будемо допомагати це робити", - сказала вона.