Авторизация

НСЗУ: збільшення договорів з надавачами первинної ланки медичної допомоги

НСЗУ: збільшення договорів з надавачами первинної ланки медичної допомоги
Сьогодні сімейний лікар та лікарка в Україні є центральними постатями в охороні здоров’я. За даними дослідження “Індекс здоров’я”, у 2019 році в Україні вдвічі зросла частка тих споживачів амбулаторної допомоги, які отримували її в сімейного лікаря - з 35% до 60%.
Договір з Національною службою здоров’я нині мають 468 лікарів-ФОП. І ця цифра постійно зростає. А практично кожен третій заклад, що надає первинну меддопомогу, є приватним.
Сьогодні сімейного лікаря, терапевта або педіатра обрали понад 31 мільйон українців. Це - 75% населення країни. 23 755 лікарів первинної ланки працюють за договором з НСЗУ та укладають декларації з пацієнтами. З них 15 559 - це сімейні лікарі. А також 3 446 - терапевтів та 4 859 педіатрів. Кількість надавачів первинної медичної допомоги цього року зросла на понад 100. За договором з НСЗУ, первинну меддопомогу сьогодні надають 1 829 закладів.
Завдяки трансформації медичної галузі вдалося поліпшити умови праці лікарів первинної ланки. Сімейні лікарі, педіатри та терапевти зараз можуть отримувати гідну оплату праці. У 2020 році середньомісячні витрати на оплату праці сімейного лікаря склали 15 700 грн.
Українці звертаються до свого лікаря при раптових чи хронічних захворюваннях; при необхідності отримати консультацію; електронний рецепт на “Доступні ліки” чи електронне направлення. Вони телефонують до лікаря, з яким уклали декларацію, при підозрі на коронавірус та тримають з ним зв’язок під час лікування вдома.
У цьому році лікарі первинної ланки також супроводжують пацієнтів з туберкульозом пацієнтів з ВІЛ-інфекцією.
Зазначається, що зміни у системі відбуваються не лише зовні, а й зсередини. Саме на первинній ланці якнайкраще можна простежити, як змінюється підхід до лікування та ставлення до пацієнта.
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка