Вчора, 17 травня 2021 року у місті Києві відбулася презентація нових цифрових сервісів для людей з порушенням слуху. Захід відбувся у рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка ініційована Оленою Володимирівною Зеленською.
Заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як наголосила, що створення безбар’єрного простору для пацієнтів є важливим завданням для МОЗ в контексті реформування медичної системи України.
«Одним з ключових аспектів реформування сфери охорони здоров’я є не тільки високий рівень, а й доступність медичних послуг. Отримувачі медичної допомоги мають рівні права і тому ініціатива впровадження безбар’єрного доступу до закладів охорони здоров’я, консультацій лікарів та медичних фахівців є вкрай важливою та актуальною», - зазначила Садов’як.
Заступниця міністра презентувала проєкт МОЗ, який почав діяти на сайті відомства. Мова йде про спеціальний віджет, значок «вушко», в розділі інформації, що пов’язана з усіма аспектами пандемії COVID-19. Це дозволить українцям з вадами слуху цілодобово, в режимі «гарячої лінії», зв’язуватися зі співробітниками Міністерства та за допомогою перекладачів жестової мови оперативно розв'язувати питання щодо особливості лікування, порядок запису і проведення вакцинації проти коронавірусної хвороби, актуальні та важливі новини, які стосуються зонування України в залежності від епідеміологічного стану.
Відповідно така технологічна можливість значно спрощує спілкування і доступ до інформації з нечуючими та слабочуючими людьми.
«Кожне міністерство, кожне відомство й кожна людина, яка поділяє філософію безбар’єрності, може починати з себе. Сервіс, який сьогодні представляли міністерства, свідчить саме про це. Він має спростити отримання необхідних державних послуг для нечуючих та слабочуючих людей», – підкреслила Олена Зеленська.
Створення віджету для людей з вадами слуху на сайті є тільки одним з проєктів, які МОЗ почав впроваджувати для реалізації безбар’єрного доступу до якісних медичних послуг.
«Кожен громадянин України, незалежно від матеріального чи фізичного стану повинен твердо знати, що держава дбає про нього і завжди готова надати фахову і якісну допомогу з діагностування, лікування та реабілітації» - резюмувала перша заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як.