Авторизация

Опіоїдна залежність: як отримати безоплатні медичні послуги для пацієнтів?

Опіоїдна залежність: як отримати безоплатні медичні послуги для пацієнтів?
Проведення замісної підтримувальної терапії (або ЗПТ) для пацієнтів з опіоїдною залежністю визнано у світі найбільш економічно ефективним методом лікування осіб із психічними та поведінковими розладами через вживання опіоїдів.
Внаслідок важливості підтримання таких пацієнтів, НСЗУ ввели відповідний пакет до Програми медичних гарантій ще у 2020 році. Він зберігається й у 2021 році. Основною задачею є максимальне охоплення пацієнтів з опіоїдною залежністю та їх безпечне лікування.
У Програмі медичних гарантій 2021 на пакет “Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використання препаратів замісної підтримувальної терапії” подали пропозиції 212 медичних закладів.
За цим пакетом медичної допомоги пацієнт отримує безоплатно:
препарати замісної підтримувальної терапії, які закуповують за кошти програми централізованих закупівель МОЗ;
формування плану спостереження та лікування;
моніторинг лікування;
скринінг психічних розладів, в тому числі на наявність депресії;
скринінг на туберкульоз, ВІЛ, вірусні гепатити;проведення тесту сечі на наявність в організмі інших наркотичних засобів крім тих, що призначив лікар.
Також, згідно з умовами договору, лікар має визначити прихильність пацієнта до лікування, відстежувати побічні реакції та ефективність препаратів.
Щоб отримувати препарати ЗПТ, пацієнту потрібне направлення лікуючого лікаря та встановлений діагноз F11 «Розлади психіки та поведінки внаслідок вживання опіоїдів».
За цим пакетом послуг заклад має забезпечити видачу препаратів пацієнту для приймання амбулаторно або вдома.
Якщо пацієнт не може щоденно відвідувати лікаря, наприклад перебуває на стаціонарному лікуванні в іншому закладі, медзаклад має забезпечити доставлення препаратів.
Замісна підтримувальна терапія може також зменшити значні витрати, спричинені опіоїдною залежністю, для самих пацієнтів та їхніх родин. Тому акцентом роботи Національної служби здоров'я у цьому напрямку є доступність такого лікування для тих пацієнтів, які його потребують.
рейтинг: 
Оставить комментарий
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Авторизация через
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Вконтакте
  • Twitter
Опрос
Оцените работу движка