Авторизация

Збільшення тарифів на пологи: пояснення від НСЗУ

Збільшення тарифів на пологи: пояснення від НСЗУ
Медичні заклади, що надають медичну допомогу при пологах та складних неонатальних випадках, мають відповідати підвищеним вимогам щодо наявності в них необхідного обладнання та команди спеціалістів, здатних забезпечити цілодобову меддопомогу. Національна служба здоров’я оплачує ці медичні послуги за підвищеним тарифом.
У Програмі медичних гарантій-2021 було збільшено та удосконалено обсяг медичних послуг, які жінка зможе отримати. Зокрема, впроваджується новий пакет - “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”.
До безоплатного пакета допомоги при пологах включено:
медичну допомогу при неускладнених та ускладнених пологах, зокрема, кесаревому розтині;
забезпечення можливості проведення партнерських пологів;
зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію; лабораторні дослідження та інструментальні обстеження у цілодобовому режимі, інтенсивна терапія матері та новонародженого та забезпечення їхнього цілодобового транспортування, у разі ускладнень;
вакцинацію новонародженого, згідно з Календарем профілактичних щеплень;
лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку;
харчування під час перебування у стаціонарі.
У цьому році збільшився тариф на надання допомоги при пологах. Тариф визначається як ставка на пролікований випадок і становить 10 382 гривні.
З метою забезпечення безпеки матері та дитини, оплачування за підвищеним коефіцієнтом буде тим медичним закладам, які можуть забезпечити надання комплексних послуг вагітній, породіллі та новонародженому. Тобто тим закладам, які мають договір як на надання медичної допомоги при пологах, так і медичної допомоги новонародженим і відповідають підвищеним вимогам.
Аби спеціалізований заклад міг укласти договір з НСЗУ на надання медичних послуг передчасно народженому малюку, він має відповідати чітким вимогам.
Зокрема, мати:
відділення інтенсивної терапії для лікування найбільш хворих немовлят;
відділення постнатального догляду для лікування та виходжування передчасно народжених дітей та хворих новонароджених;
кабінет катамнестичного спостереження;
а також забезпечувати консультування немовлят широким спектром вузьких спеціалістів.
Пологи та увесь комплекс медичної допомоги немовлятам є абсолютно безоплатними. За них українці вже сплатили своїми податками. Тож, якщо у вас вимагають гроші за послуги, які оплачує НСЗУ за Програмою медичних гарантій, це є порушенням договору. У такому випадку пацієнтка або батьки та законні представники маленьких пацієнтів можуть залишити скаргу на сайті НСЗУ, детально описавши ситуацію, яка склалась та залишити контактний телефон для зворотного зв’язку. Проконсультуватися, як правильно подати скаргу можна за безоплатним номером 16-77.
НСЗУ опрацює звернення, та при порушенні прав пацієнтів на медичне обслуговування за програмою медичних гарантій та умов договору, НСЗУ проводить перевірку.
За результатами отриманих матеріалів може направляти відповідні листи до правоохоронних органів, зокрема до Національної поліції України. Медзаклад, в якому вимагають гроші з пацієнта, ризикує втратити договір з НСЗУ і залишитися без фінансування із Державного бюджету. Це є невиправданим ризиком як стосовно пацієнтів, так і щодо всіх медичних працівників закладу.
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка