Авторизация

Скільки витрачають медичні заклади на оплату праці своїх працівників?

Скільки витрачають медичні заклади на оплату праці своїх працівників?
У 2020 році у середньому розмір заробітної плати лікарів спеціалізованих медичних закладів становив 11 тис. грн, медичних сестер - 9 тис. грн, молодшого медперсоналу - понад 7 тис. грн.
Медичні заклади, які працюють за Програмою медичних гарантій і отримують кошти за договором з НСЗУ, раз у квартал відсилають свою фінансову звітність. Завдяки цьому стає відомо, скільки витрачають медичні заклади на оплату праці своїх працівників.
Практично у всіх лікарнях, які законтрактовані на велику кількість пакетів, серед яких і пріоритетні послуги, є умови для того, щоб підвищити заробітну плату. На початок 2021 року на рахунках у закладах, які отримують кошти за договором з НСЗУ, зберігалося 16 млрд грн. Це 17% від коштів, які НСЗУ виплатила закладам у 2020 році.
1350 закладів - це 54% від загальної кількості комунальних закладів, що уклали договір з НСЗУ та прозвітували про свої доходи та витрати за минулий рік, мають на своєму рахунку залишок понад 1 млн грн. За даними звітів закладів, які надають спеціалізовану медичну допомогу, в IV кварталі 2020 року витрати на зарплати медичних працівників зросли, у порівнянні з періодом II та III кварталів, приблизно на 30%.
Зазначимо, що розмір зарплати визначається колективним договором, який укладають працівники закладу і керівник. Зарплати, премії та інша фінансова мотивація, що раніше регламентувалася різними постановами, зараз стала відповідальністю адміністрації лікарні. НСЗУ не має жодного впливу на розміри зарплат, а лише оплачує надані медичні послуги згідно зі звітами про їх надання.
Згідно з фінансовими звітами, середньомісячні витрати на оплату праці працівників, які працюють у закладах, що надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу з квітня по грудень 2020 року становили:
керівники закладів - 26 900 грн;
лікарі - 11 тис. грн;
середній медперсонал - 9 тис. грн;
молодший медперсонал - понад 7 тис. грн.
Істотно вищі витрати на оплату праці працівників екстреної медичної допомоги. Це пов’язано також з обов’язковими доплатами фахівцям, які працюють з підозрами або підтвердженим випадком COVID-19. За квітень-грудень 2020 року вони становили:
керівники - 32 500 грн;
лікарі - понад 21 тис. грн;
середній медичний персонал - понад 18 тис. грн;
молодший медичний персонал - 9 500 грн.
Щодо первинної ланки, яка почала працювати за новою системою фінансування ще у липні 2018, то середньомісячні витрати на оплату праці тут значно вищі та продовжили зростати у 4 кварталі 2020 року. За січень-грудень 2020 року вони склали:
керівники - 25 700 грн
лікарі - 15 700 грн
середній медичний персонал - 8 600 грн
молодший медперсонал - майже 5 тис. грн.
Низька зарплата у медпрацівників і значні кошти на рахунках закладів є сигналом для власників медзакладів - органів місцевої влади, які наймають на роботу керівника лікарні. Роль очільника медзакладу суттєво змінилася - заклад вже не є бюджетною установою, яка освоює гроші, а підприємством, яке заробляє їх і розпоряджається ними згідно з фінансовим планом. Від стратегії розвитку, яку обере керівник лікарні та спроможності скласти реальний фінансовий план і виконати його, залежить успішність лікарні й зарплати працівників.
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка