Основна задача МОЗ полягає в охопленні трансформації системи охорони здоров'я на такому рівні, щоб медичні послуги стали доступними усім українцям, незалежно від соціального статусу і становища.
Це стосується повного набору основних медичних послуг: від профілактики хвороб - до лікування. Зокрема, у стаціонарних умовах.
На надання медичної допомоги пацієнтам в стаціонарних умовах Національна служба здоров’я України уклала договори з 1 081 медичним закладом.
Так за надання стаціонарної допомоги пацієнтам закладами охорони здоров’я НСЗУ вже виплатила понад 28 млрд грн. Зокрема, 16 млрд грн отримали заклади, за надання стаціонарної допомоги без проведення хірургічних операцій, 11 млрд грн – заклади, за надання хірургічної допомоги.
В умовах пандемії коронавірусу оплати медзакладам, що законтрактовані за пакетами по терапії та хірургії, здійснюються на 100% за глобальним бюджетом. Це означає, що лікарня отримує кошти незалежно від того, скільки госпіталізацій відбулось, або скільки операційних втручань проведено.
Такий вид послуг надається в межах пакету “Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій”. Така госпіталізація включає:
профілактику;
діагностику;
лікування (в тому числі медикаментозне);
медичну допомогу вагітним з ускладненим перебігом вагітності;
медичну реабілітацію в гострому періоді.
У межах пакетів стаціонарної допомоги пацієнт має право на перелік безоплатних послуг:інструментальні та лабораторні обстеження, включаючи патоморфологічні;
забезпечення знеболення та медикаментозної терапії;
цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;
харчування в стаціонарних умовах.
Якщо пацієнту призначено планову або ургентну операцію, передбачено пакет “Хірургічні операції у стаціонарних умовах”.
До безоплатних медичних послуг за цим пакетом входить увесь перелік з пакета “Терапевтичні госпіталізації” та додатково:проведення хірургічної операції з забезпеченням анестезії;
інструментальні та лабораторні обстеження;
післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія;
ліки, які заклад отримує через централізовані закупівлі.
Інформація про наявність лікарських засобів у медичному закладі має бути розміщена на інформаційній дошці або офіційному вебсайті медзакладу.
Пацієнт може отримати безоплатно послуги за пакетами стаціонарної допомоги за направленням сімейного або лікуючого лікаря. Також, коли пацієнта доставляє до лікарні бригада екстреної медичної допомоги, за направленням з іншого клінічного підрозділу або закладу в разі, якщо людина вже лікується у стаціонарі, при переведенні з іншого підрозділу або закладу, а також за самозверненням у невідкладному стані.