Авторизация

Чому врачи утилізують частину довгоочікуваних вакцин проти COVID-19?

Чому врачи утилізують частину довгоочікуваних вакцин проти COVID-19?
На перший погляд, успішна вакцинальна кампанія в Україні, стикнулася з новими перепонами.

Так за словами інфекціоніста Чернівецької обласної лікарні Ольги Кобевко відбувається наступне:
“Розкривається ампула і проколюється голкою. З цього моменту зберігання флакона повинно бути не більше, ніж шість годин. У перший день у нас вакцинували 54 людини та шість доз утилізували”, – сказала вона.
Але чому так відбувається? Річ у тому, що ампули вміщують по 10 доз кожна, а охочих щепитися вакциною проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield), на жаль, набагато менше. Охочих доводиться заохочувати, пропонувати та навіть збирати по всіх медичних закладах регіону.
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко, попри всі патетичні заклики своїх міністерських колег визнав, що вакцинація українців препаратом Covishield, від якого відмовилися всі країни, є … вкладом українців в науку. Проте навіть цей аргумент не подіяв, і МОЗ узялося рятувати ситуацію.
Який же вихід знайшло Міністерство, щоб вакцину, здобуту на індійському підприємстві не утилізовувати?
“Ми зараз пропишемо такі алгоритми для мобільних бригад, що якщо у вас є кілька охочих і у вас залишилося, наприклад, три дози, то ми визначаємо пріоритетність: спочатку це буде вік старше 80 років. Якщо таких пацієнтів кілька – першим буде (вакциновано) того, хто має супутні хвороби”, – пояснив голова національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики Федір Лапій.
Певно саме таким дієвим способом і будуть виконуватися плани МОЗ: охопити протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) вакцинацією.
рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка