Міністерство охорони здоров’я планує реалізувати низку стратегічних заходів задля удосконалення системи екстреної медичної допомоги в Україні. Йдеться про впровадження оновлених стандартів надання невідкладної допомоги та операційних процедур, які розробила група українських та іноземних фахівців, спираючись на міжнародний досвід.
Ініціатива реалізується у межах спільного зі Світовим банком проєкту «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей».
Проєкт передбачає, що відділення екстреної допомоги у близько пів сотні опорних лікарень України будуть оснащені новим медичним обладнанням відповідно до рекомендованих стандартів. Також у межах проєкту будуть проводитися навчання медичного персоналу у відділеннях екстреної медичної допомоги за сертифікованими міжнародними програмами, які будуть адаптовані під особливості української системи охорони здоров’я.
Основними цілями проєкту є розвиток та синхронізація усіх ланок системи екстреної медичної допомоги: домедичної допомоги, ЕМД на догоспітальному етапі, а також перебування пацієнта у відділенні ЕМД. Належна послідовність та спадкоємність етапів надання екстреної медичної допомоги дасть змогу реалізувати концепцію «золотої години», яка полягає у наданні допомоги пацієнту протягом першої години після виникнення загрози його життю. Саме у цей період медики мають відновити життєво важливі функції людини, інакше в органах та тканинах можуть розвинутись незворотні зміни з летальним наслідком.
Відповідно це дасть можливість знизити показники смертності.
Партнером МОЗ у реалізації проєкту виступає громадська організація «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги», котра є представником Європейської спілки лікарів невідкладних станів (EUSEM) та офіційним провайдером Європейської Ради Реанімації (ERC) в Україні.