У Центрі громадського здоров’я МОЗ нагадують: антибіотики не здатні вилікувати вірусну інфекцію, таку як грип чи ГРВІ. У той же час, безконтрольне вживання антибіотиків призводить до появи бактерій, які виробляють стійкість до антибіотиків та не піддаються лікуванню.
Отже, експерти наголошують: антибіотики – це препарати, які діють виключно на бактерії, а не на віруси. Частина антибіотиків вбиває шкідливі бактерії у людському організмі, частина – пригнічує процес їх розмноження.
Оскільки вірусні інфекції часто мають симптоми, які схожі на бактеріальні, в жодному разі не можна самостійно призначати собі чи своїм дітям антибіотики. Це ліки, призначення яких потребує обов’язкової консультації лікаря. Ніколи не можна вживати антибіотики для профілактики.
У Центрі громадського здоров’я також наголошують на тому, що нераціональне вживання антибактеріальних засобів знищує корисну мікрофлору організму. Шкідливі бактерії, при цьому, виробляють механізми резистентності (стійкості до ліків). У результаті мікроби перестають помирати під впливом антибіотиків, що провокує підвищення рівня смертності від багатьох поширених хвороб. Щоб визначити, у пацієнта вірусна чи бактеріальна інфекція, йому слід звернутися до лікаря, пройти огляд та необхідні лабораторні дослідження.
Автор: Ольга Купріянова