19 червня відзначається Всесвітній день прогулянки. У цей день потрібно згадати про користь для здоров'я фізичної активності та про шкоду малорухливого способу життя, через який розвивається гіподинамія. Чому ж так корисно гуляти на свіжому повітрі?
Гіподинамія - це справжня кара сучасного цивілізованого світу. Ми все більше часу проводимо за моніторами комп'ютерів і мобільних пристроїв і все менше - на свіжому повітрі. Але не можна забувати, що малорухливий спосіб життя може призвести до розвитку ожиріння, хвороб опорно-рухового апарату, психічних розладів і багатьох інших захворювань.
Найпростіший вид фізичної активності - прогулянка. Саме регулярні тривалі прогулянки значно зміцнюють імунітет. Прогулянки заспокоюють, роблять дихання розміреним, глибшим. Регулярне перебування на вулиці зміцнює сон і покращує емоційний стан людини.
Фізична активність сприяє поліпшенню пам'яті й розумової діяльності взагалі. Також прогулянки допомагають поліпшити концентрацію уваги.
Лікарі радять гуляти регулярно, незалежно від пори року. Важливо тільки одягнутися по погоді, щоб прогулянка була на радість. Оптимально гуляти на вулиці щодня, мінімум по 30 хвилин. Але краще, щоб тривалість прогулянки була близько години. Якщо у вас виходить гуляти більше - чудово, нашкодити собі тривалою прогулянкою неможливо.
Автор: Ольга Купріянова