Авторизация

Українські студенти-медики вперше складають міжнародний іспит з основ медицини(IFOM)


Українські студенти-медики вперше складають міжнародний іспит з основ медицини(IFOM)
1 липня, більша частина студентів 3 курсу спеціальності «Медицина» вперше складають міжнародний іспит з основ медицини (IFOM) як частину Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ). Оскільки такий іспит проходить вперше, серед студентів і викладачів є багато побоювань щодо його складання. З різних міст України надходять повідомлення про те, що складання іспиту намагаються саботувати в різний спосіб. МОЗ України оперативно інформуватиме про перебіг іспиту. Якість медичної освіти потребує прозорої і чесної оцінки, адже сьогоднішні студенти - майбутні лікарі, які нестимуть відповідальність за здоров’я і життя українського суспільства.


Українські студенти складають IFOM українською мовою у веб-форматі, іноземні - українською та англійською у веб-форматі або російською у паперовому варіанті. Сьогодні іспит складають у паперовому варіанті та, в залежності від забезпечення комп'ютерами в кожному місті, частинами у веб-форматі. Нагадаємо, IFOM містить 160 питань та перевіряє рівень професійної компетентності із фундаментальних дисциплін, які студенти вивчають протягом перших трьох років навчання.



МОЗ України бажає успіху всім студентам і гарантує справедливу оцінку без корупції. Формування порогу «склав-не склав» відбудеться після аналізу результатів і відповідей студентів з урахуванням факту, що такий іспит відбувається вперше та навчальні програми можуть відрізнятись у різних університетах України та світу. Результати складання іспитів усіма студентами проаналізує фахова панель із залученням представників МОЗ України, МОН України, університетів та незалежних експертів. Така практика визначення порогу «склав-не склав» звична для різних країн світу, зокрема - для України. Наприклад, після проведення іспиту встановлюється поріг у випадку ЗНО. Якщо у тестах IFOM будуть питання з мінімальною кількістю правильних відповідей (наприклад, через особливості викладання у ЗВО), ці питання не впливатимуть на результат “склав-не склав”.



Забезпечення належних умов проведення атестації студентів - обов’язок ректорів університетів. Викриття фактів саботажу іспитів з боку закладів вищої освіти може стати причиною розірвання трудових контрактів з керівництвом таких закладів.



Загалом протягом 1-3 липня іспит мають скласти 12 877 студентів-медиків.



Якщо студенти не з’являться на іспит або у будь-який інший спосіб без поважних причин не візьмуть участь у тестуванні, вони отримують результат “0”. Повторно скласти іспит можна лише один раз, у 2019 році - у серпні, відповідно до графіку Центру тестування, за власний кошт. Якщо повторна спроба буде невдалою - відрахування.



Чому МОЗ України не рекомендує зривати проведення міжнародного іспиту IFOM: https://bit.ly/2YdGjaZ



Що треба знати про іспит і як підготуватися: https://bit.ly/2Lb3IpF



Ознайомитися з інтерфейсом і потренуватися (англійською) можна тут: http://nsas.startpractice.com
Джерело: http://moz.gov.ua

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Оцените работу движка