Аналіз причин звернень допоможе більш ефективно вести медичну практику, а також допоможе приймати правильні управлінські рішення на національному рівні.
Під час дискусії регіональні тренери зазначили, що лікарі потребують практичних рекомендацій у вигляді «кейс-стаді» на паперовому носії для закріплення найбільш розповсюджених епізодів кодування. Такі рекомендації наразі вже знаходяться на фінальному етапі розробки і найближчим часом будуть доступні українським лікарям. Це реалізує МОЗ України за підтримки спільного проекту зі Світовим банком “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.
Також лікарі первинної ланки запропонували ініціювати проведення практичних тренінгів з надання екстреної та невідкладної медичної допомоги для лікарів та медичних сестер ПМД.
Нагадаємо, що впровадження класифікації ICPC-2 затверджено наказом МОЗ України від 04.01.2018 № 13 ІСРС – це найбільш поширена класифікація, яка використовується на первинній ланці в багатьох країнах світу. Основним принцип системи – розуміння того, що в первинній медичній допомозі (ПМД) важливим є не тільки погляд лікаря на проблему пацієнта (діагноз) але і причина звернення пацієнта за медичною допомогою, яку можливо закодувати так як і процеси, які здійснив лікар, навіть якщо це телефонна консультація.
Тренінги з ICPC-2 проводяться за підтримки Спільного проекту МОЗ України і Світового банку “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.
Джерело: http://moz.gov.ua