Упродовж триденної стратегічної сесії експерти проаналізували роботу систем крові країн ЄС - Іспанії, Фінляндії, Хорватії та Португалії, переваги та недоліки їхніх моделей діяльності з акцентом на фінансування та ліцензування.
Зміни у системи крові - один з пріоритетів євроінтеграційних зобов’язань України. Замість застарілої і неефективної моделі, має запрацювати трирівнева система крові:
Якість компонентів крові контролюватиме МОЗ України. Для цього буде запроваджено ліцензування установ, які заготовляють і переробляють кров на компоненти, тестують та реалізують їх в лікарняні заклади.
Одним із викликів перед Україної стоїть питання модернізації установ та закладів системи крові та створення референс-лабораторії.
Планується, що до 2022 року Національна система крові перейде на нову модель фінансування: держава через НСЗУ оплачуватиме вартість наданої медичної послуги, до якої входитиме вартість компонентів крові.
Завдяки створенню нової національної системи крові кожен пацієнт зможе отримати якісні та безпечні компоненти донорської крові у достатній кількості вчасно.
Нагадаємо, Уряд ухвалив Стратегію розвитку національної системи крові в Україні у лютому 2019 року. Стратегія реалізовуватиметься до 2022 року.
Джерело: http://moz.gov.ua