Як відомо, у 2025 році уряд має двічі провести індексацію пенсій — у березні для всіх людей похилого віку й у квітні — для пенсіонерів, які продовжують працювати.
Водночас частина пенсіонерів зобов'язана сплачувати податки, нагадує «На пенсії».
Правда, йдеться тільки про працюючих пенсіонерів.
Розмір податку на доходи фізичних осіб та військового збору залишається таким самим, як і для працюючих громадян не пенсійного віку, а саме:
- податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) — 18%;
- військовий збір (ВЗ) — 5%.
Також пенсіонери зобов’язані сплатити податки з інших доходів — наприклад, у разі наявності власного бізнесу.
Щодо земельного податку, то його доведеться заплатити пенсіонеру, якщо кількість землі у його володінні перевищує встановлені норми:
- 2 га — для ведення особистого селянського господарства;
- у селах — 0,25 га, у селищах — 0,15 га, у містах — 0,10 га — норми застосовуються для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка);
- 0,10 га — для індивідуального дачного будівництва;
- 0,01 га — для будівництва гаражів;
- 0,12 га — для ведення садівництва.
Якщо житло пенсіонера перевищує встановлені норми, раз на рік він також має сплачувати податок на нерухомість:
- понад 60 кв. м — для квартир;
- понад 120 кв. м — для приватних будинків;
- понад 180 кв. м, якщо є квартира, і будинок.
При перевищенні встановлених норм платити потрібно лише за «зайві квадрати». Розмір ставки податку встановлює місцева влада, тому він відрізняється у різних регіонах, проте не може перевищувати 1,5% розміру мінімальної зарплати за 1 квадратний метр станом на 1 січня попереднього року. Тобто 2025 року за 1 «зайвий» квадратний метр доведеться заплатити не більше 106,5 гривні.
Також нагадаємо, що пенсіонери можуть отримати до 10 тисяч грн допомоги до дня народження, але багато в чому це залежить від громади, в якій проживає пенсіонер.