На фоні бюджетного дефіциту Кабінет міністрів заклав «міну сповільненої дії», яка от-от вибухне, під оборонну галузь. Чергові зміни нормативної бази стосовно виплати постачальницької винагороди фактично створили умови, коли проблеми дефіциту бюджетних коштів в розрахунках з постачальниками та виробниками озброєння та військової техніки перекладаються урядом саме на плечі виробників. Про проблеми фінансування оборонки пише керівник великого виробника озброєнь Володимир Бельбас.
«У зв’язку з різким ростом курсу іноземної валюти, підприємства стикаються з тим, що розрахункова вартість за контрактом суттєво відрізняється від реальної. Розрахунок вартості виробів за контрактом кілька місяців тому зроблено на одним курсом, скажімо 42 гривні за євро, в на сьогодні євро вже 46 гривень», — розповів гендиректор «Української бронетехніки» — виробника бронемашин, мінометів та боєприпасів.
Таким чином, за його словами, заморожується десятки мільйонів обігових коштів, які мали б піти на розвиток.
Також Бельбас вказує й на відсутність довготривалого планування.
«Тема довготривалих контрактів для оборонки — це лиш піар. Станом на сьогодні нема жодних ознак, що хтось збирається запускати цей механізм. Адже для того, щоб довготривалі контракти запрацювали, необхідно вносити зміни в законодавство та нормативні акти. Ці зміни зараз навіть не обговорюються», — наголосив виробник й додав, що станом на сьогодні жоден з укладених трирічних контрактів не профінансовано.