Зустріч Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при президентові України ("Рада 7-ми") щодо питання підвищення податків у середу відбулася під головуванням глави Офісу президента Андрія Єрмака і прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, повідомив член ради, співзасновник monobank Олег Гороховський.
"Круглий стіл щодо податків під головуванням прем'єр-міністра та голови офісу тривав дві з половиною години… Важкий діалог але дуже важливий", - написав Гороховський у телеграмі за підсумками зустрічі.
За його словами, в одному всі сторони безумовно єдині - у необхідності знайти гроші на армію.
Член ради повідомив, що детальніше повідомить про домовленості пізніше в середу.
Згідно=AZXM-8c73It_BI2TP3EfQ59ECB9VJGhiKxbNGZFMfMX9EGv0eLVRPJtpx_sZ4FTyRkgeL_7UpeK5gX8D398RzSQ_Uq6oZzC7I0evxU2wkR8ZEx2O8_dHq1zfkiW_Dzuz6ts_CS0INNzh-dZITtyDLHv41-TpqcsuEEMohRfR5sde3bTVea5nJuGmVwQYC7gAEeM&__tn__=%2CO%2CP-R] з інформацією Мінфіну, днем раніше з питання підвищення податків відбулася зустріч міністра фінансів Сергія Марченка та його заступниці Світлани Воробей із представниками українських економічних і фінансових організацій, а також аналітичних центрів. Глава Мінфіну заявив, що таке підвищення необхідне, щоб профінансувати трохи більше чверті від додаткових військових потреб у 500 млрд грн. Він наголосив на необхідності ухвалення такого рішення в максимально короткі терміни і висловив готовність до конструктивного діалогу з усіма зацікавленими сторонами в найближчий місяць.
Заступниця міністра фінансів України Світлана Воробей зазначила, що пропозиція уряду містить найбільш м'який для населення варіант покриття додаткових військових потреб.
У зустрічі взяли участь представники "CASE Україна", KSE, Morgan Stanley, Advanter Group, Oxford Economics, Національного інституту стратегічних досліджень, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, FiscalCenter, Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України, American University Kyiv, Redcliffe Partners, Growford Institute, а також інвесткомпаній Concorde Capital, Dragon Capital, ICU та HUGS'FUND.
Як повідомлялося, 18 липня у ВР було зареєстровано урядові законопроєкти про внесення поправок до держбюджету-2024 щодо фінансового забезпечення сектору безпеки та оборони (№11417) і поправок до Податкового кодексу та інших законів про особливості оподаткування в період дії воєнного стану (№11416). Останній передбачає підвищення податків на 125 млрд грн цього року і на 341,9 млрд грн - наступного.
Гороховський і ще один член "Ради 7-ми" - засновник Ajax Systems Олександр Конотопський - різко розкритикували пропозицію уряду про підвищення податків. Зокрема, Гороховський назвав зрадниками тих, хто пропонує підвищити податки в країні, що воює. На його думку, багато чого можна зробити і що краще адмініструвати вже наявні податки. "А так виглядає це як податки з тих, хто ще дихає", - вважає співзасновник monobank. На запитання, як знаходили кошти в попередніх війнах, Гороховський написав, що "розстрілювали тих, хто краде і мародерствує під час війни".
"Податки піднімати не можна. Це архітектурна річ. Ні громадяни, ні бізнес до цього не готові... Податки в Україні потрібно знижувати. І вчити всіх їх платити. Тоді ревеню (доходи - ІФ-У) держави зростатиме", - зі свого боку заявив Конотопський.
Засновник Ajax Systems також назвав "українським дивом" і фіскальним ноу-хау пропозицію щодо запровадження військового збору в 1% доходів компаній, який фактично є податком з обігу, разом з існуванням податку на прибуток.
"Ви піднімаєте ціну за ведення бізнесу в воюючій юрисдикції. Тут точно немає помилки?" - здивувався бізнесмен, додавши, що будь-яких консультацій щодо законопроєкту з бізнесом не було.
Із критикою законопроєкту виступили також провідні бізнес-асоціації та аналітичні центри.
Сообщает interfax.com.ua