Пенсію у зв'язку з втратою годувальника призначають не лише дітям, але й іншим непрацездатним членам сім'ї, які були на його утриманні.
Як пояснюють в =AZUcNGMyCLaquli_vxRnGd9EOjGsPqMHld2gLGGdDO6lslZiLY_AOiJh782JL03cxkpKU8d8huLBciB2KvSv9Nx-DqBA5Ij0qRrU2NuBxNusSbFNtPnBlPWZCUO1MbCXET4h41mZPNa4a1NOfBgGqggp&__tn__=%2CO%2CP-R]Пенсійному фонді України, до непрацездатних членів сім’ї відносять, зокрема:
При цьому дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на його утриманні.
Розміри пенсій у зв’язку з втратою годувальника визначаються виходячи з розміру пенсії за віком померлого годувальника:
Розмір пенсії у зв'язку з втратою годувальника не може бути нижче:
Також в ПФУ додають, що пенсії у зв’язку з втратою годувальника за загиблого військовослужбовця призначається батькам, дружині (чоловіку) на 5 років раніше пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України від
09.07.2003 No 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», або якщо вони мають право на дострокову пенсію за віком, або на пенсію на пільгових умовах. Ці питання регулюються іншим законом — «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Якщо годувальник помер/загинув при виконанні обов’язків військової служби
пенсія призначається:
Якщо годувальник помер/загинув внаслідок нещасного випадку, не пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби, пенсія обчислюється в розмірі 30% грошового забезпечення годувальника.
Пенсія в разі втрати годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї не може бути меншою ніж два розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.12.2022 — 4186 грн).
Нагадаємо, що родичі загиблого військовослужбовця мають право на отримання одноразової грошової допомоги після отримання свідоцтва про смерть. Йдеться про суми до 15 мільйонів гривень.
Фото Pixabay