Національний банк України закликає громадян відмовитись під час розрахунків від банкнот з отворами та іншими пошкодженнями. Йдеться про гривні, викрадені окупантами та мародерами із захоплених відділень банків.
«Якщо під час розрахунків вам пропонують пошкоджену банкноту, краще відмовитися та попросити іншу. Також доречно повідомити про розповсюджувачів таких банкнот Національній поліції України, щоб зупинити дії зловмисників», — йдеться в повідомленні пресслужби НБУ.
Читайте також: Валютні перипетії: Сергій Фурса розповів, яким буде курс долара та євро, чи не збанкрутують банки через війну
Враховуючи ведення воєнних дій чи їхню можливу загрозу, банки у разі неможливості вивезти готівку мають її зіпсувати, щоб привести у неплатіжний стан. Фінустанови це можуть зробити механічним способом.
Йдеться про наступні пошкодження:
Водночас, НБУ застерігає, що зіпсовані таким чином банкноти не потрібно приймати під час готівкових розрахунків, оскільки вони перестали бути платіжним засобом. Банки не мають права здійснювати обмін фізичним та юридичним особам пошкоджених вищезазначеними способами банкнот, а повинні вилучати їх, надсилати Нацбанку для дослідження та інформувати про подібні випадки правоохоронні органи.
Тому громадянам та представникам бізнесу потрібно бути вкрай уважними, щоби не втрати кошти у разі отримання під час розрахунків вже недійсних гривень.
Читайте також: Списання кредитів під час війни: про що йдеться в законі та чому позики анулюють не всім
Фото НБУ