Авторизация

Відновлення роботи Сєвєродонецького "Азоту" неможливе, незважаючи на "заяви" російських окупантів - Group DF

Відновлення роботи Сєвєродонецького "Азоту" неможливе, незважаючи на "заяви" російських окупантів - Group DF

Group DF Дмитра Фірташа вважає неприпустимою ситуацію, коли російські окупанти поширюють неправдиву інформацію про нібито поновлення роботи заводу "Сєвєродонецький "Азот" (Луганська обл.), і усвідомлено наражають на небезпеку людей, змушуючи їх виходити на роботу.



Спроба запустити виробництво з порушенням базових правил безпеки може призвести до жертв та техногенної катастрофи для всього регіону. Масштабні руйнування на заводі несумісні з його безпечною діяльністю, наголошується в заяві Group DF у четвер.



"Ми просимо журналістів не тиражувати фейків та звертатися за коментарями до пресслужби Group DF. Нагадуємо: аналогічна ситуація з поширенням хибної інформації про нібито відновлення заводу була з горлівським "Стиролом" (Донецька обл., входить до азотного бізнесу в Ostchem), окупованому у 2014 році. Незважаючи на численні пропагандистські заяви окупаційної влади та сюжети про нібито його запуск, підприємство і далі простоює", - зазначено в заяві групи компаній.



Group DF нагадала, що холдинг Ostchem, який об'єднує підприємства азотної хімії Group DF, наразі втратив контроль над "Сєверодонецьким "Азотом", а всі заяви про швидкий запуск заводу необґрунтовані і поширюються представниками окупаційної влади Сєверодонецька за підтримки пропаганди.



Холдинг уточнив, що основні та допоміжні цехи підприємства серйозно пошкоджено через бойові дії на території заводу. Внаслідок обстрілів пошкоджено обидва цехи аміаку 1-А (розбито піч первинного реформінгу, пошкоджено реакційні труби) та 1-Б (пошкоджено пусковий котел, вакуум-витяжку системи конденсації відділення компресії), цех азотної кислоти (зруйновано будівлю цеху, естакади, пожежею пошкоджено приміщення ЦПУ, зруйновано контролерне керування технологічним процесом, маслосистему компресора ГТТ-3М).



Також постраждала практично вся інфраструктура підприємства – системи водопостачання та водоочищення, система енергозабезпечення, логістичне та залізничне господарство (пошкоджено залізничне полотно, склад, вузли перевантаження), зруйновано два сховища метанолу, пошкоджено чотири сховища КАС.



"Найболючіше для підприємства – повна руйнація системи електропостачання "Азоту". Завод не може отримувати електроенергію ні від "Луганського енергетичного об'єднання" (пошкоджено опори та силові трансформатори в пунктах Лисичанська-110, Ювілейного, Щастя), ні від підстанції Кремінська 500 кВ, станцію розбито)", - уточнила Group DF у заяві.



За її даними, руйнування системи очищення стічних вод "Азоту", яка до війни забезпечувала очищення 100% стічних вод Сєвєродонецька, завдала значної шкоди місту.



"Для оцінки масштабів руйнувань та збитків необхідно провести технічний аудит. Зараз це неможливо, оскільки група не контролює завод, а більшість персоналу евакуйовано", - підсумувала Group DF.



Group DF консолідує активи бізнесмена Фірташа у газорозподільній, хімічній, титановій та портовій галузях, а також у сфері сільського господарства та медіа.



До азотного субхолдингу Ostchem, окрім "Сєвєродонецького "Азоту", входять "Рівнеазот", черкаський "Азот", а також "Стирол" в окупованій Горлівці.


Сообщает interfax.com.ua

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?