Інспекторські поквартирні перевірки, яких боялися отримувачі субсидій, не єдиний варіант. Мінфін і Мінсоцполітики мають свої способи виявити тих, кому субсидію нарахували неправомірно. Обходити із перевіркою квартири для цього не потрібно. Таке роз’яснення в інтерв'ю «ФАКТАМ» дала міністр соціальної політики Марина Лазебна.
За словами міністра, з 2016 року верифікацію всіх соціальних виплат проводить Мінфін. Свій звіт про виявлені підозрілі випадки Міністерство фінансів надсилає Міністерству соціальної політики, а там уже організовують перевірку підлеглих органів соцзахисту.
«Тобто людей-отримувачів ми не перевіряємо. Перевіряємо органи, які призначають соцвиплати», — пояснила міністр.
Читайте також: Субсидії та пенсії оформлятимуть по-новому: подробиці
За словами Лазебної, чинний механізм влаштовує всі сторони, а тому новий орган, який перевірятиме отримувачів субсидій, створювати не планується.
«Насправді порушень підтверджується небагато. Із 2 мільйонів рекомендацій про невідповідності, отримані від Мінфіну, порушення підтвердилися у 7% випадків», — уточнила міністр.
Читайте також: «Може бути дуже боляче»: у Кабміні пояснили, як покарають українців, які написали неправду у заяві на субсидію
Про те, для кого збільшать соцнорми субсидії та коли мінімальна пенсія досягне 4 тисяч гривень, читайте в інтерв'ю Марини Лазебній «ФАКТАМ».
Фото Сергія ТУШИНСЬКОГО, «ФАКТИ»