«Чорнобильці», яким нещодавно встановили новий рівень мінімальної пенсії по інвалідності, мають право вийти на заслужений відпочинок раніше, ніж інші пенсіонери. Причому, не лише ліквідатори аварії на ЧАЕС.
Як пояснили у =AZVkCzGuvnBh5ytJfls_l2l5Ts1eJwOm5zCxRyF0pzGd1VbOnqig5_P0VvjeZryfAT-AWzSbLVmQFjtcc_g6yhkxlKy22XQgkigv-ftD55-VsQf-ke4gLApmI1X8wpL9Xkox_csb7gHzinQsNrOVudTg&__tn__=%2CO%2CP-R]Мін'юсті, людям, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, що передбачено ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Зокрема, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС мають право вийти на пенсію на 5−10 років раніше, у залежності від періоду роботи на території зони відчуження:
Відповідно до закону, постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи вважаються й особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років (категорія 4). Їм також надається право дострокового виходу на пенсію.
Нагадаємо, що нещодавно Кабмін ухвалив рішення щодо встановлення пенсій дітям з інвалідністю, причиною якої стало каліцтво або захворювання через Чорнобильську катастрофу, на рівні 3700 гривень. Вона нараховується на дитину з інвалідністю у віці до 18 років. Ця категорія також має право на соціальні пільги, проте слід вибирати вид виплати: або пільгу, або пенсію.
Фото з Pixabay.