Зі зміною правил призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг багатьох українців цікавить, чи не втратять вони права на держдопомогу, якщо в їх власності перебуває більше, ніж один об'єкт нерухомості.
Як приклад можна навести питання українця, що надійшов в Полтавську обласну адміністрацію .
«У мене у власності є квартира, а батько залишив у спадок ¼ частина будинку в місті. Чи зможу я в цьому випадку оформити субсидію?», — задає питання заявник.
У відповіді експерти обласної державної адміністрації відзначають, що житлова субсидія не призначається, якщо, зокрема, будь-хто зі складу домогосподарства або членів їх сім'ї має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок). При цьому не враховуються житлові приміщення, що знаходяться у спільній, сумісній або частковій власності.
«Таким чином, отримання частки нерухомого майна в спадок не вплине на право отримання субсидії», — йдеться у відповіді юристів.
Крім того, відзначають фахівці обласної адміністрації, при визначенні права на отримання житлової субсидії не враховуються житлові приміщення:
«Тому наявність другого житла на окупованих територіях, в сільській місцевості або непридатного для проживання, що знаходиться у власності особи з домогосподарства, також не вплине на право отримання субсидії», — резюмують фахівці.
Нагадаємо, в інтерв'ю «Фактам» голова Комітету ВР з питань соціальної політики Галина Третьякова пояснила, чому не можна дотувати субсидіями людини, який живе краще того, хто за все платить, включаючи податки.
Фото adm-pl.gov.ua/