В Україні може з'єднання явитися новий акциз на пальне. Таку пропозицію на розгляд Верховної Ради вніс депутат «Народного фронту» Олег Медуниця. Він пропонує ввести акциз на найдешевший вид пального — газ метан. – повідомляє Корупція.Інфо
«Бензин і дизель у нас підакцизні, а метан – чомусь ні. Не потрібно робити велику ставку, потрібна хоча б мінімальна. Це допоможе отримати більше доходів до Держбюджету. Таким чином ми можемо підтримати Дорожній фонд», – сказавши він.
Експерти паливного ринку считают, що введення акцизу на цей вид пального дасть мізерні надходження до Державного бюджету. Через його введення виросте збитковість муніципального транспорту та вартість проїзду.
«Фактично цей депутат пропонує збільшити витрати на громадський транспорт. Адже газ метан використовують для заправки автобусів, спецтехніки із прибирання міста. Після введення акцизу собівартість послуг міста зросте. І ці всі витрати впадуть на плечі жителів міст України. І взагалі незрозуміло, чому депутат хоче ввести акциз саме на газ метан. Це не дуже популярний вид палива. На всю Україну заправок метану лише 240. Наприклад, легковики заправляють скрапленим газом. На нього цей акциз не поширюватиметься»
За його словами, ввести цей акциз непросто. Потрібно міняти певні моменти в законодавстві.
«Зараз газ не є підакцизним товаром. Щоб його зробити таким, потрібно розширити перелік підакцизних товарів. Також слід змінити десятки нормативних актів. Крім того, потрібно рахувати не лише надходження від акцизу, а й витрати на нього. Потрібно буде витрачати кошти на адміністрування цього податку, контроль його сплати», – каже експерт.
Він вважає, що для збільшення доходів у Держбюджет від збуту пального не потрібно розширення підакцизних товарів. У першу чергу, слід налагодити контроль за сплатою існуючих податків і акцизних зборів.
«Зараз адміністрування на поганому рівні. Наш бюджет щорічно втрачає 5 мільярдів гривень тільки через те, що люди, фірми й компанії ухиляються від сплати податків. Якщо налагодити дієвий контроль за цим, то доходи Державного бюджету суттєво зростуть», – вважає Геннадій Рябцев.
Нагадаємо, вартість скрапленого газу за останні три місяці піднялася майже на 50%. Зараз він коштує 12 грн за літр. Причина зростання ціни — перебої поставок пального з Росії.