Авторизация

Як зробити віник для лазні?

 Щоб банний віник володів усіма своїми корисними властивостями, він обов'язково має бути правильно заготовлений, висушений та збережений. Заготовлятися бані віники повинні в екологічно чистому місці, вдалині від автомобільних доріг і залізниць. У місцях, де немає шкідливих продуктів діяльності промислових підприємств.


Не секрет, що листя рослин має здатність втягувати в себе з атмосфери не тільки корисні, а й шкідливі речовини. Тополя, наприклад, здатна вбирати і накопичувати навіть бензол!


Тож якщо гілочки для вашого віника були зібрані неподалік від жвавого шосе, можна не сумніватися, що частина вихлопних газів та інших шкідливих речовин перекочує до вас у парилку. Крім того, для кожного виду віника існує певний час збору, в який він вийде найбільш корисним і гнучким.


Найкраще купити віник у компанії, яка точно знає, як їх робити правильно. Наприклад, тут. Але ви також можете спробувати зробити собі віник самі. Для цього потрібно знати декілька основних правил:

1. Зрізати гілки потрібно лише за сухої погоди. Не слід заготовляти гілки рано-вранці, під час роси. Якщо порушити це правило, листя, змочені дощем або росою, під час сушіння потемніють або згорнуться. Крім того, зволожене листя швидко псується, в них може початися процес ферментації, листя з такого віника осипиться після першого заходу в парну.

2. Заготовлене у лісі чи парку листя чи гілки не можна мити перед сушінням (через зазначену у пункті першому).

3. Для заготівлі гілок потрібно вибирати місця, віддалені від шосе, промислових підприємств, лікарень, міських звалищ (мудрі знахарі застерігали від заготівлі гілок також поблизу цвинтарів).

4. Гілки для віника потрібно різати завдовжки від 40 до 60 сантиметрів, інакше ними незручно користуватиметься.

5. Перед сушінням гілки потрібно зв'язати у віники, попередньо на третину довжини очистивши гілки від листя, потім обгорнути м'якою тканиною (тоді віника вистачить на 2-3 лазні).

6. Сушать віники в тіні, в добре провітрюваному місці (в сараї, на горищі і т.п.), перевертаючи щодня доти, доки не підсохне листя. Після цього віники укладають щільно один до одного - вони сплющуються, набуваючи форми віяла.

7. Зберігати готові віники потрібно лише у тіні, інакше вони частково втратить свою силу. Крім того, на сонці дуже легко пересушити віник, і тоді він буде недовговічним.

8. У міських умовах віники краще зберігати запакованими в пакет на балконі або в холодильнику.

На закінчення - кілька банних хитрощів. Якщо ви хочете, щоб віник був зручним, потрібно при в'язанні товстіші гілки поміщати всередину, а більш тонкі - по краях, але обов'язково вигином усередину. Віник має бути легким, інакше можна заробити мозолі. Щоб ручка віника була зручною, її довжина має бути не менше 15 см, кінець віника потрібно не перев'язувати, а залишати вільним, тоді ручка набуває дуже зручного вигину. Крім того, необхідно підрівняти секатором або садовими ножицями краю ручки, щоб не подряпатися. І останнє: при в'язанні комбінованих віників потрібно все палючі та колючі гілки поміщати всередину. Виняток становлять випадки, коли пекучі припарки потрібні (наприклад, при суглобовому ревматизмі). Іноді корисно паритися до пухирів: під час важких навантажень дуже жорсткий масаж з кропив'яним віником має винятково благотворну дію, але така процедура показана тільки дуже здоровим людям з пружною шкірою.

Все для сауни та лазні: https://saunashop.com.ua

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Сегодня

Опрос
Ви часто занимаетесь сексом на першому побаченні?