X

Хотите быть в курсе событий?

Нажмите кнопку "нравится" или "поделится". Приятного дня!

Шаблоны для Dle 10.5 форекс портал
Авторизация

Вісті з Полтави - Для досягнення енергетичної незалежності в Полтавську область планують залучити нові інвестиції вже у 2019 році


Вісті з Полтави - Для досягнення енергетичної незалежності в Полтавську область планують залучити нові інвестиції вже у 2019 році


З 26 по 28 лютого у Києві проходив 10-й Український енергетичний форум, організований Інститутом Адама Сміта. Він зібрав провідних вітчизняних та іноземних фахівців газовидобувної галузі, які обговорювали впроваджені реформи у секторі, перспективи зростання обсягів видобування, застосування новітніх технологій, а також проведення цьогоріч нафтогазових онлайн-аукціонів та конкурсів УРП, які допоможуть залучити інвесторів та сприятимуть досягненню енергетичної незалежності нашої країни. Згадали й про ситуацію з нафтогазоносними надрами Полтавщини.


Форум організований Інститутом Адама Сміта за підтримки Уряду, АТ «Укргазвидобування», ДТЕК, Асоціації газовидобувних компаній України.Одне із стратегічних завдань Уряду — досягнення енергетичної незалежності та перехід від статусу країни-імпортера палива до експортера ресурсів у майбутньому. Про це під час форуму сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. На його думку, будь-яке гальмування програми нарощування видобутку ресурсів, передусім газу — річ неприпустима:— В Україні є унікальні перспективи для розвитку енергетичного сектору. Закритий клуб в енергетичній сфері зруйновано. Ми створили нові можливості для видобутку газу, нове законодавство, зменшили ренті платежі на нові свердловини. Важливе завдання для України — більше видобувати і виробляти українського газу та ефективно його споживати. Забезпечити себе повністю, і з часом перетворитись із країни-імпортера на країну-експортера.


Законодавчі зміни в нафтогазовому секторіВ рамках Форуму було оголошено про початок конкурсу на укладання угод про розподіл продукції для 9-ти нафтогазоносних ділянок. В Асоціації газовидобувних компаній України зазначають, що це є важливою подією на шляху залучення інвесторів у газовидобувну галузь.— Загальна площа 9-ти ділянок складає понад 11 тисяч квадратних кілометрів. Потенційні інвестори мають 90 днів для ознайомлення із пропозиціями та подання заявки на участь у конкурсі. Переможців буде визначено до кінця червня, — розповідає виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Роман Опімах.
Виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній Роман Опімах

Окрім конкурсів Україна пропонує інвесторам й участь у нафтогазових онлайн-аукціонах. Перші електронні торги відбулися 6 березня — на них було виставлено 3 ділянки у Полтавській та Харківській областях. Завдяки продажу спецдозволів на ці площі державний бюджет поповнився на понад 140 млн грн.— Сам факт проведення онлайн-аукціонів є надзвичайно важливим для галузі та держави. Вперше це відбувається відкрито та прозоро, з рівним доступом до аукціону усіх бажаючих та можливістю спостерігати за процесом із будь-якої точки світу. Другий раунд електронних торгів відбудеться 2 травня, — каже Роман Опімах.За його словами, впродовж останніх двох років у галузі були проведені важливі реформи та зміни, які позитивно впливають на розвиток сектору:— Це новий фіскальний режим, що стимулює бурити нові газові свердловини, дерегуляція газовидобутку, відкриття геологічної інформації, децентралізація ренти. Ці зміни заклали надійний фундамент для зростання газовидобутку в Україні, — переконаний Роман Опімах.Фактори енергетичної незалежностіЗакладення нових свердловин — обов’язкова умова досягнення енергетичної незалежності країни.Директор з розвідки і перспективного розвитку ДТЕК Нафтогаз Іван Гафич пояснює, що для досягнення цієї цілі є три шляхи:— Перший — пошуки значних за запасом родовищ. Другий — іти на великі глибини. Третій — ефективніше працювати з діючими фондами наших родовищ.Він пояснив, що з 80-х років не зросла кількість розвіданих запасів. Це значить, що держава не проводила масштабної геологічної розвідки.— Єдине родовище із запасами на рівні 30–35 млрд кубометрів, яке відкрили за 30 років незалежності України — Кобзівське. За останні десятиліття значно впали обсяги пошукового буріння, держава перестала готувати ресурсну базу як основу нарощування і підтримування видобутку. Тож для досягнення енергетичної незалежності Україні потрібно перш за все відновити пошукові роботи, — пояснив Іван Гафич.
Директор з розвідки і перспективного розвитку ДТЕК Нафтогаз Іван Гафич

За словами Івана Гафича, якщо Україні вдасться вирішити це питання, то вона зможе вдвічі підвищити видобуток.Як цього досягти? У першу чергу — технологіями. Щоб серйозно наростити видобуток, потрібне ефективне буріння. Для цього варто вивчити найсучасніші технології, розібратися з ресурсним потенціалом та станом його освоєння, сформувати програму буріння та збільшення видобутку з цих родовищ.— ДТЕК Нафтогаз вклав чимало ресурсів у цей напрямок. Тож сьогодні ми працюємо зі світовими лідерами і впроваджуємо низку інноваційних для нафтогазової сфери технологій. Ми краще зрозуміли геологію родовищ, їхню складність, змінили розуміння локалізації запасів. Складний сейсмічний проект з обробки даних ми виконуємо за 7 місяців, а раніше на це пішло б 3–4 роки, — розповів Іван Гафич.Для ефективної роботи галузі потрібні інвестиції та розвиток ринку сервісних послугСьогодні ДТЕК Нафтогаз вводить нові технології буріння, що дозволяє отримувати великий об’єм природного газу у складних геологічних умовах. Приклад такого родовища — Мачухівське. Його відносять до найскладніших в Україні та світі. Цей об’єкт досить довго готували до глибокого буріння. Тиск у пластах землі вдвічі перевищує нормальний. Та програма розбурювання скорочує витрати на буріння.Генеральний директор групи компаній Smart Energy Сергій Глазунов підкреслює, що для збільшення видобутку потрібно вкладати в розвиток:— За попередні два роки інвестиції у газовидобуток України зросли на 90%. Це добрий знак, і, я впевнений, вже у 2019 році ми побачимо результат цього. Однак, на жаль, зараз є дефіцит послуг у сфері буріння, особливо у незалежних видобувників. Минулого року в Україні були наявні лише 108 активних бурових верстатів — цього не достатньо для ефективної роботи галузі.
Генеральний директор групи компаній Smart Energy Сергій Глазунов

Так, у Полтавській області веде видобуток актив британської компанії Regal Petroleum, яка входить у групу Smart Energy.Директор з георозвідки АТ «Укргазвидобування» Юрій Нагорняк переконаний, що на нафтогазову галузь чекає пришвидшене зростання:— Чимало здійснено за останні роки. Багато зусиль вклали Асоціація газовидобувних компаній України і Уряд. «Укргазвидобування» планує збільшувати видобуток. Сподіваємося, що 2019 рік буде більш ефективним. Ми вже вдало почали в січні та лютому. Зима цього року дала можливість проводити роботи, і за два місяці ми здійснили понад 40 операцій з інтенсифікації видобутку.
Директор з георозвідки АТ «Укргазвидобувння» Юрій Нагорняк

Перші успіхи в 2019 році мають і приватні підприємства. Крім вже згаданих ДТЕК Нафтогаз та Regal Petroleum, глибока свердловина з’явиться і у групи компаній «ГЕО АЛЬЯНС».— Наразі ми закінчуємо бурити дуже глибоку свердловину, глибиною 6,2 кілометри. Далі будемо її випробовувати і сподіваємося на позитивний результат, — розповідає про плани «ГЕО АЛЬЯНСУ» його керівник Людмила Кучменко.За результатами випробувань свердловини планується будівництво інфраструктурних об`єктів.
Генеральний директор GEO ALLIANCE Людмила Кучменко

— Також заходимо на буріння бокового стовбуру свердловини на родовищі в Лохвицькому районі і, надалі — розпочнемо розвідувальне буріння в Харківській області, — додає Людмила Кучменко.Експерти одноголосно погоджуються, що в існуючих умовах за наступні п’ять років Україна має всі шанси досягти енергетичної незалежності.


Катерина КРОЛЕВСЬКА

рейтинг: 
Оставить комментарий
Новость дня
Последние новости
все новости дня →
  • Топ
  • Комментируют
  • Сегодня

Авторизация через
Календарь
«    Май 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Вконтакте
  • Twitter
Опрос
Оцените работу движка